Real silovit, Liverpul ponovo razočarao 1Foto: EPA-EFE/ FRIEDEMANN VOGEL

Utakmicama u E, F, G i H grupi počelo je drugo kolo Lige šampiona, a veče su svakako obeležili aktuelni šampioni „Starog kontinenta“ koji su sa 3:1 savladali Borusiju iz Dortmunda.

Poveli su Madrđani preko Gereta Bejla u prvom da bi sav posao završio Kristijano Ronaldo u drugom poluvremenu, a utešni gol bio je delo Obamejanga u 54. minutu.

U istoj grupi, Totenhem je gao gost deklasirao APOEL, a briljirao je Hari Kejn upisavši se u listu strelaca tri puta, što je bio i rezultat meča.

Liverpul je posle remija sa Seviljom nastavio sa bledunjavom igrom, ovoga puta „Redsi“ su upisali nerešen rezultat i na gostovanju Spartaku u Moskvi.

Poveli su domaći prelepim golom Fernanda iz slobodnog udarca, da bi Kutinjo posle maestralnog pasa Manea po zemlji izjednačio na 1:1.

Napadali su od tog trenutka samo gosti iz Liverpula, ali nisu mogli da savladaju prvo Rebrova, a onda i Salikova koji je ušao u igru sredinom drugog poluvremena umesto povređenog standardnog čuvara mreže ruskog kluba, pa će priliku za prvu pobedu u ovosezonskoj Ligi šampiona izabranici Jirgena Klopa imati protiv Maribora, sredinom oktobra.

Sevilja je lako pobedila Maribor 3:0 i sa četiri boda se izdvojila na čelu grupe E. Ukoliko Andalužani savladaju Spartak 17. oktobra na svom Sančez Pishuanu, biće praktično već tada sigurni putnici u nokaut fazu takmičenja.

U grupama F i G viđeno je dosta golova, a pravu senaciju napravili su fudbali Porta koji su kao gosti pobedili Monako sa 3:0. Ovim porazom „Kneževi“ su ostali zakucani za dno tabele G grupe i biće im potrebne obe pobede u naredna dva susreta sa Lajpcigom kako bi se vratili u „život“.

Bešiktaš je sa druge strane lako savladao novajliju u društvu najboljih, ekipu Lajpciga, sa 2:0, i tako sebi trasirao put ka osmini finala. Babel i Taliska su bili precizni u prvom poluvremenu, a ukoliko „crno-beli“ iz Istanbula u naredna dva susreta protiv Porta upišu makar jednu pobedu biće u velikoj prednosti jer će direktnog rivala za prvo mesto u grupi značajno udaljiti od prvobitno zacrtanog plana, da se na žrebu za osminu finala nađu u povlašćenom šeširu.

U F grupi viđene su dve rutinske pobede, Mančester Siti je tek u drugom poluvremu „slomio“ Šahtjor, ali ipak upisao novu pobedu bez previše problema (2:0), dok je Napoli golom Insinjea u sedmom minutu na vreme „načeo“ Fejnord, da bi se u drugih 45 minuta u listu strelaca upisali još Mertens i Kaljehon, dok je počasni pogodak za goste postigao Nordin Amrabat u 90. minutu. Situacija bi na terenu možda bila drugačija da je pri rezultatu 2:0 Jens Tornstra iskoristio jedanaesterac.