Zvezda savladala Keln pogotkom Boaćija 1Foto: EPA-EFE/ SASHA STEINBACH

Golom Ričmonda Boaćija fudbaleri Crvene Zvezde savladali su Keln u gostima minimalnim rezultatom u drugom kolu H grupe ovogodišnje Lige Evrope.

Ovom pobedom „crveno-beli“ su izbili na drugo mesto i u narednom će kolu dočekati veliki Arsenal, kome će pokušati da uzmu „skalp“ pa i da „zasednu“ na čelnu poziciju grupe H, tri kola pre kraja grupne faze drugog po kvalitetu klupskog evropskog takmičenja.

Utakmica je obilovala uzbuđenjima, a izabranici Vladana Milojevića su iskoristili prvih 45 minuta kada su bili daleko bolji rival da i zatresu mrežu Horna i tu prednost sačuvaju do samog kraja.

Mogli su vicešampioni Srbije da steknu i ubedljiviju prednost u tom delu susreta, ali je Kanga propustio kolosalnu priliku kada je sam iskosa izašao ispred Horna, ali je loptu poslao u spoljašnji deo mreže nemačkog gola.

Ipak videlo se da „crveno-beli“ posustaju sa snagom, i pred kraj poluvremena oštrim startovima zaustavljaju Kordobu zbog čega su „požuteli“ Babić i Gobeljić, dok su u drugom poluvremenu podlegli pritisku protivnika i čak tri puta bili zadovoljni što je stativa sprečavala promenu rezulatata na semaforu.

Prvo je srpski internacionalac u redovima nemačkog tima Miloš Jojić istrčao iskosa sam ispred Borjana, ali se stativa isprečila ka njegovoj nameri da zatrese mrežu protivnika, da bi nešto kasnije preciznim udarcem sa dvadeset metara pogodio praktično isto mesto, za novu nadu Zvezde da može da dođe do čitavog plena na „Energi Stadijumu“.

Sredinom drugog poluvremena je i Bitenkur zatresao okvir gola Milana Borjana, nakon čega je Keln nastavio sa ubojitim napadima, ali su poslednjom linijom iskusno komandovali Le Talek i Srđan Babić, pa je srpski tim odneo sva tri boda sa izuzetno teškog gostovanja.

U drugom meču H grupe Arsenal je kao gost lako savladao BATE sa 4:2. Iako je Arsen Venger izveo kombinovani sastav, Belorusi nisu imali šanse da izbegnu težak poraz, pošto su u utakmici dominirali Teo Volkot i Olivije Žiru, strelci 3 od ukupno 4 gola Arsenala, a u listu strelaca se upisao i Rob Holding.

Sve što je BATE uspeo bilo je da preko Mirka Ivanića i Gordejčuka smanji prednost i okrene se narednom protivniku, ekipi Kelna.

U grupi I domaćini su zabeležili pobede, Konja je sa 2:1 bila bolja od Gimaraeša, a Salczbur minimalnim rezultatom od Marseja.

Domaćini su sigurni bili i u grupi K, gde su Lacio, odnosno Nica lako i ubedljivo savladali Zulte Varegem tj. Vitese sa 3:0 i 2:0.

Rozenborg i Zenit su istovetnim rezultatima (3:1) pobedili Vardar odnosno Real Sosijedad u grupi L, dok je najneprijatnije iznenađenje svakako bio Atletik koji je u Bilbau izgubio Zorje minimalnim rezulatom.

U istoj J krugi Ostersund je iznenadio Hertu i pobedio je sa 1:0.