Partizan poražen od Dinama iz Kijeva 1Foto: STARSPORT

Fudbaleri Partizana doživeli su prvi poraz u Ligi Evrope ove sezone, od njih je bio bolji Dinamo iz Kijeva sa 3:2, iako su „crno-beli“ vodili na poluvremenu 2:0.

Na taj način su šanse da Partizan završi takmičenje u B grupi kao prvoplasirani tim svedene na minimum, a i za drugo mesto koje donosi učešće u Ligi Evrope na proleće im predstoji grčevita borba.

Poveli su „crno-beli“ preko Ožegovića u 34. minutu, a kada je osam minuta kasnije Tavamba povisio na 2:0, činilo se da Đukićevi izabranici idu ka sigurnoj pobedi.

Ubedljiviju prednost sprečio je golman Koval u poslednjem minutu prvog perioda kada je loptu izbacio sa gol-linije, a u drugom poluvremenu je nastao pravi potop Partizanove odbrane.

Prvo je štoper Bojan Ostojić skrivio prekršaj na dvadeset metara od svog gola bez ikakvog logičnog objašnjenja, da bi Ognjen Ožegović visoko podigao ruku u živom zidu, u koju ga je lopta pogodila, a glavni sudija Sven Odvar pokazao na „belu tačku“ sa koje je bio siguran dvostruki strelac na večerašnjoj utakmici, Moraeš.

Tu nije bio kraj katastrofi Partizanove odbrane, nakon jednog kontranapada, Besedin je „izlomio“ Ostojića po boku i uputio povratni pas na peterac, u kome je pored Miletića i Vulićevića Bajalski ostao sam, pa je već u 67. minutu rezultat bio poravnat.

Partizanova agonija nastavljena je u 84. minutu kada je Sidorčuk šutirao i pogodio stativu, a lopta se odbila do Moraeša koji je poslao loptu u praznu mrežu za konačnih Partizan – Dinamo Kijev 2:3.

Na taj način je pokazana sva slabost Partizana i pogotovo njegove odbrane koja dolazi do izražaja u nekom kvalitetnijem takmičenju kakva je Liga Evrope sasvim sigurno, pa treneru „crno-belih“ Miroslavu Đukiću predstoji težak period i rad sa ekipom kako bi nakon dvomeča sa Skenderbegom ostao u igri za drugo mesto.

U drugom meču B grupe Skenderbeg i Jang Bojs su remizirali 1:1, pa trenutno drugoplasirani tim na tabeli, švajcarski Jang Bojs, „beži“ Partizanu samo bod, a u naredna dva kola ih očekuju susreti da Dinamom iz Kijeva.

U drugim grupama viđeno je dosta dobrog fudbala, u grupi A, zabeležena su dva remija, Astana i Sparta iz Praga odigrali su 1:1, a Makabi i Viljareal bez golova.

Milan je u poslednjem minutu savladao Rijeku golom Patrika Krutonea (3:2), dok je AEK kod kuce remizirao sa Austrijom iz Beča (2:2) i tako razočarao svoje navijače.

Braga i Ludogorec su u grupi C istovetnim rezultatom (2:1) savladali Basakšehir, odnosno Hofenhajm, dok su u grupi E viđeni nerešeni rezultati, Everton – Apolon (2:2) i Lion – Atalanta (1:1).

Na kraju, u grupi F, Lokomotiva iz Moskve je pregazila Zlin sa 3:0, dok u susretu Šerifa i Kopenhagena nije bilo golova.