Milojević: Nemamo čega da se plašimo 1

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su pobedili Mačvu iz Šapca 4:0 i napravili lepu uvertiru za predstojeću utakmicu Lige Evrope sa Arsenalom na svom stadionu u četvrtak.

Golove za crveno-bele su dali Ričmond Boaći u 20. minutu, prednost je duplirana autogolom Protića u 29., treći gol je delo Aleksandra Pešića u 53. a konačan rezultat postavio je prvencem mladi Luka Ilić u 89. minutu.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević bio je zadovoljan i igrom i rezultatom, dao „zeleno svetlo“ da počne da se razmišlja i priča o velikom protivniku i istakao da njegovi fudbaleri nemaju čega da se plaše u predstojećoj utakmici protiv Arsenala.

„Okrećemo se meču koji svi čekamo i nadam se da ćemo biti spremni. U klubu smo u kom je stalno pritisak i probaću da sav pritisak ponesem na svojim leđima, a igrači da budu mirni i odigraju najbolje što znaju“, rekao je Milojević posle utakmice sa Mačvom.

Strateg crveno-belih pokušava da spusti loptu na zemlju, da spreči da euforija zavlada u njegovoj ekipi.

„Znamo ko je Arsenal, to je utakmica u kojoj želimo da vidimo gde smo i šta smo. Igraćemo pred našom publikom i daćemo sve od sebe. Tako smo krenuli od početka i nema razloga da tako ne bude u četvrtak“, dodao je Milojević.

Prvi strateg crveno-belih bio je zadovoljan utakmicom sa Mačvom i čestitao je svojim igračima na zasluženoj pobedi.

„Bilo je lepih akcija. Možda smo mogli bolje da reagujemo u nekim situacijama. Mačva je bila onakva kakvu smo očekivali. Igrali su otvoreno, izašli muški. Nismo imali ritam u prvom poluvremenu, kasnili smo da upalimo motore. To je uvek tako posle reprezentativne pauze, treba da se uđe u ritam“, zaključio je Milojević.

Arsenal „ranjen“ od Votforda

Zvezdin naredni rival Arsenal je poražen sa 2:1 na gostovanju Votfordu u 8. kolu Premijer lige, posle preokreta. Ekipa Arsena Vengera meč je počela bez dva bitna igrača, izostali su Mesut Ozil i Aleksis Sančes, prvi zbog odmora posle reprezentativnih obaveza, drugi zbog nedostatka svežine. Treći ovosezonski poraz u Premijer ligi zbacio je Arsenal na šesto mesto, poziciju iza Čelsija. Arsenal vodi u grupi H Lige Evrope sa šest bodova, Zvezda ima četiri, BATE Borisov jedan, a Keln je bez bodova.

Sutra žreb za osminu finala Kupa Srbije

Žreb za osminu finala Kupa Srbije održaće se sutra u prostorijama Fudbalskog saveza Srbije. Žreb će biti poludirigovan, parovi će biti izvlačeni iz dva šešira. U prvom šeširu su: Partizan, Crvena zvezda, Mladost Lučani, Vojvodina, Napredak, Javor, Čukarički i subotički Spartak. A u drugom: Rad, Borac Čačak, Mačva, Inđija, Radnički Pirot, Budućnost Dobanovci, Proleter Novi Sad i Zlatibor. Trofej pobednika Kupa brani Partizan.