Dinamo teško protiv Budućnosti 1

Malo je nedostajalo pa da ekipa Budućnosti iz Dobanovaca iz Vranja ponese jedan bod, što ne bi bilo nezasluženo, s obzirom na slabu igru koju su prikazali fudbaleri Dinama.

Ovako pošto je Suraki u 79. minutu golman gostiju Jadranin odbranio jedanaesterac, gol za tri boda postigao je tri minuta pre kraja Ninoslav Karapandžić. Posle utakmice trener domaćih Dragan Antić osuo je paljbu po igračima najavljujući promenu tima pred derbi u Gornjem Milanovcu protiv Metalca u narednom kolu 10. kolu.

Deveto kolo obeležio je i remi u derbiju Sloboda – Novi Pazar bez golova, ali i prva pobeda Radničkog iz Pirota. „Ćilimari“ su na svom terenu slavili protiv Jagodine sa 3:1, što može da bude nagoveštaj boljih fudbalskih partija kluba koji je na začelju tabele.

I direktni konkurentni u borbi za vrh Metalac i Radnički 1923 zabeležili su pobede u gostima. Milanovčani su kao favoriti minimalcem (1:0) slavili protiv Bežanije, dok su Kragujevčani samouvereni bili protiv Inđije 2:0. Iznenađenje je svakako laka pobeda Teleoptika protiv ekipe TSC iz Bačke Palanke od 2:0, iako su gosti pred nastup na Zemunelu bili blagi favoriti za osvajanje celog plena, koji bih ostavio u borbu za vrh tabele. Sinđelić je pobedio ekipu Temnića 1923 u Kruševcu sa 2:0 i „orlići“ su najprijatnije iznenađenje jesenjeg dela prvenstva. U komšijskom derbiju Proleter je bio ubedljiv protiv ČSK Pivare 3:0, pa i ova ekipa može da se nada visokom plasmanu.

Rezultati i tabela

Rezultati: Dinamo – Budućnost 1:0, Bežanija – Metalac 0:1, Proleter – ČSK Pivara 3:0, Radnički (P) – Jagodina 3:1, Temnić 1924 – Sinđelić 0:2, Sloboda – Novi Pazar 0:0, Inđija – Radnički 1923 0:2 i Teleoptik – TSC 2:0.

Tabela: Dinamo 22, Metalac i Radnički 1923 19, Proleter 18, Sinđelić 17, Novi Pazar 14, TSC 13, Budućnost, ČSK Pivara i Inđija 11, Temnić 1924 10, Sloboda 9, Jagodina 8, Bežanija 7, Teleoptik 6 i Radnički (P) 4.