Dobar start Jokića i Bjelice 1

Dvojica srpskih igrača imali su debitantski nastup u novoj NBA sezoni. Potencijalno, trebalo je da ih bude četvorica, međutim odlukom trenera Stena van Gandija, Boban Marjanović nije ulazio u igru kao rezervni centar Detroita, dok je Bogdan Bogdanović propustio prvi meč Sakramenta zbog povrede skočnog zgloba u predsezonskom susretu sa LA Klipersima.

Nikola Jokić odigrao je 35 i po minuta u porazu Nagetsa od Jute u Solt Lejk Sitiju (106:96), postigao je sedam poena, upisao čak 12 skokova, uz impresivnih osam asistencija. Minesota je pretrpela poraz od San Antonija (107:99), a Nemanja Bjelica je za 13 minuta ubacio devet poena.

Denver je bio vrlo dominantan u prvom poluvremenu; na gostovanju Juti imao je prednost i od čak 15 poena, međutim odigrao je izuzetno loše u poslednjoj deonici, što ga je i koštalo poraza (28:13). Jokić je iz igre šutirao 3/10, odnosno 1/4 za tri poena. Dobro je sarađivao sa bekom Gerijem Herisom, inače vrlo dobrim prijateljem, a primetno je bilo i da je imao solidnu komunikaciju sa novim kolegom u centarskoj liniji Polom Milsapom (19p), iskusnim krilnim centrom pristiglim letos iz Atlante. Nažalost, Jokić je defanzivno odigrao poprilično skromno, što je generalno bila najveća boljka Nagetsa prošle sezone. Rudi Gober, francuski centar u postavi DŽezera, na čijoj je klupi u ulozi prvog pomoćnika i ove sezone Igor Kokoškov, ostvario je dabl-dabl učinak (18p, 10sk), vladao je pod oba obruča, pokazavši na delu efikasnost najvećeg raspona ruku u NBA ligi. Rekompozicija sastava Minesote napravljena ovog leta trebalo bi da dovede do kvalitativnog igračkog i rezultatskog pomaka u odnosu na prošlu sezonu. Vulvsima ne ide u prilog to što je konkurencija u Zapadnoj konferenciji i ove takmičarske godine strahovita.

Bostonu će trebati vremena da se oporavi od stravične povrede Gordona Hejvorda već u prvoj četvrtini uvodne utakmice protiv Klivlenda u Ohaju. Seltiksi su vezali dva poraza, pošto ih je kod kuće savladao Milvoki (108:100) predvođen sjajnim Janisom Atetokumpom (37p). Meč u Bostonu obeležio je trenutak pre zvaničnog početka, kada se gledaocima u TD Gardenu putem video vola obratio Gordon Hejvord. On je hitno operisan posle otvorenog preloma noge i sigurno se neće vraćati na parket do kraja sezone.

Istorijska katastrofa Finiksa

Finiks će zauvek pamtiti otvaranje sezone 2017/2018, pošto je doživeo „gaženje“. Portland je slavio kao gost rezultatom 124:76, nanevši Sansima najteži poraz u istoriji kluba koja broji 49 godina i to bez suspendovanog Si DŽej Mekaluma. U njegovom odsustvu palicu je držao Damijan Lilard, koji je ubacio 27 poena. Jusuf Nurkić imao je takođe zapaženu ulogu – 11 poena i 11 skokova.