Zvezda pobedila Barselonu u Evroligi 1Foto: STARSPORT

U drugom kolu Evrolige košarkasi Crvene zvezde priredili su pravo iznenađenje, srušili su favorizovanu Barsu u dvorani „Aleksandar Nikolić“ sa 90:82 (24:13,20:19,18:25,28:25) i tako „upisali“ prvu pobedu u ovom elitnom takmičenju u sezoni.

Zvezda je bila u vođstvu tokom čitavog susreta i apsolutno je zasluženo slavila.

Krenula je moćno u odbrani, „zaključavši“ reket u potpunosti, a košarkaše Barselone je svela na šuteve za tri poena, gde se Ertel i društvo i nisu baš najbolje snalazili od samog početka.

Sa druge strane domaći košarkaši su u napadu bili perfektni, ubacivši prvih pet šuteva u koš Barsi, a posebno se isticali u ukradenim loptama u odrani, gde su dva puta stvorili šansu za kontru koje je materijalizovao monstruoznim zakucavanjima Matijas Lesor.

Zvezdina odbrana je i dalje pravila razliku, pa se na kraju prve četvrtine otišlo sa „plus 9“ na pauzu (24:13), a u istom ritmu se nastavilo i u drugom periodu.

Barsa dolazi „do daha“ u 15. minutu kada Kevin Serafan pravi mini seriju 6:0, ali na drugoj strani efektnim ulazima uzvraća Radičević, da bi trojkama Pere Antića i Tejlora Ročestog Zvezda stiga na maksimalnih „plus 12“, 44:32, što je i bio rezultat posle prvog poluvremena.

U drugom delu viđena je slična situacija, Zvezda je dominirala, a Barselona nije uspevala da se približi protivniku na manje od šest poena zaostatka.

Uzaludne su bile izmene stratega Blaugrane Sita Alonsa jer nije mogao da pronađe odgovorajuću petorku koja bi parirala „crveno-belima“, a onda se početkom poslednje četvrtine strah od pobede „uvukao“ među Zvezdine košarkaše, pa je Barsa preko Ertela, Hange i Tomića  tri minuta pre kraja utakmice čak i povela, no to je bilo sve što je i uradila jer je stvari u svoje ruke preuzeo fenomenalni Milko Bjelica i sa četiri vezana poena vratio prednost na stranu Crvene zvezde, a konačni trijumf potvrdio je Tejlor Ročesti sa dva teško pogođena šuta koja su i označila veliku radost u dvorani „Aleksandar Nikolić“.

Naredni meč „crveno-beli“ igraju u utorak uveče u Moskvi, a protivnik im je Himki.