Zvezda na mišiće 1Foto. Starsport 8arhivka fotografija)

I na večerašnjem meču protiv Mladosti, trener Milojević nastavio je sa praksom kombinovanja startne postave nakon iskušenja u Ligi Evrope.

Meč sa Arsenalom istrošio je nekolicinu nosilaca igre, tako da su priliku za dokazivanje ponovo dobili Adžić, Račić, Babić, dok je Milijaš izveo ekipu kao kapiten. Pogocima Pešića i Račića u prvom poluvremenu fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su trijumf nad ekipom iz Lučana, za koju je u nastavku gol postigao Radivojević za konačnih 2:1 (2:0) i ostanak na čelu tabele sa četiri boda prednosti u odnosu na večitog rivala.

Zvezda je u prvih 45 minuta uglavnom kontrolisala dešavanja na terenu; Adžić je prodorima pravio višak po desnoj strani, tražeći konstantno najisturenijeg Pešića. Iako je težište igre bilo na suprotnom delu terena, crveno-beli su do vođstva došli centaršutem Stojkovića sa desnog krila, koji je pomenuti Pešić pretvorio u pogodak, našavši se, utisak je, u nesankcionisanom ofsajdu.

Nastavio je domaćin sa pritiskom, poslednja linija konstantno je bila nadomak sredine terena, a sasvim solidan nastup u prvom poluvremenu mladi Račić je ulepšao divnim pogotkom sa distance levom nogom. Koliko su crveno-beli popustili u nastavku pokazuje podatak da je trener Milojević do 68. minuta izvršio sve tri izmene. Zvezda je najbliža trećem golu bila u 55. minutu kada je Milijaš pogodio stativu iz “slobodnjaka”, a prethodno su gosti smanjili zaostatak golom Radivojevića, koji je matirao loše postavljenog i dezorijentisanog Borjana (ostavio nepokrivenu prvu stativu). Sve do kraja, domaćin je uglavnom pokušavao udarcima iz daljine; pregruba igra dovela je do isključenja gostujućeg igrača – Pavlovića i nešto nervozniji pristup obeju ekipa bez dramatičnijeg epiloga.