Danska "pregazila" Irsku za plasman za Mundijal 1Foto: EPA-EFE/ AIDAN CRAWLEY

Fudbaleri Danske ubedljivo su pobedili selekciju Republike Irske 5:1 i tako se identičnim ukupnim rezultatom plasirali na Svetsko prvenstvo koje se održava od 14. juna do 15. jula naredne godine u Rusiji.

Na taj način su Danci na najubedljiviji način izborili plasman na Mundijal od svih evropskih reprezentacija koje su se našle u baražu za planetarni šampionat.

A nije delovalo da će tako biti kada je posle 0:0 iz prvog meča domaća selekcija povela na Aviva stadionu već u šestom minutu.

Strelac je bio Šejn Dafi posle prve prave šanse svoje ekipe, no gosti nisu pali i u razmaku od 29. do 32. minuta preokreću rezultat zahvaljujući golovima Kristinsena i Eriksena.

Pogotovo je gol Eriksona delovao demotivišuće na Ostrvljane, pošto se izabranici Martina O Nila nisu od tog šoka „probudili“ ni u drugih 45 minuta, kada ih je Erikson u samo deset minuta potpuno matirao i svoju reprezentaciju odveo na prvenstvo sveta.

Prvo je vezni fudbaler Totenhema bio precizan u 63., a onda i u 74. minutu, pa je svima još tada postalo jasno kojih će 13 reprezentacija iz Evrope učestvovati na Mundijalu naredne godine.

Konačnih 5:1 postavio je Niklas Bendtner iz penala u 90. minutu.