Kad ne možeš ništa da pogodiš 1

Crvena zvezda doživela je težak poraz od CSKA pred 13.500 navijača u Beogradskoj areni u meču sedmog kola Evrolige – 85:59 (22:10, 22:17, 21:7, 20:25).

Iako je pobeda favorizovanih Moskovljana očekivana, zabrinjava katastrofalna napadačka partija crveno-belih koji su za tri četvrtine dali ukupno 34 poena, a tek u poslednjoj deonici kad su gosti podigli ručnu i opustili se, koliko-toliko popravila bilans.

Utakmica je praktično rešena već u prvoj četvrtini, ne zbog rezultatske prednosti CSKA, već više zbog nemoći koju su pokazali domaći košarkaši. Tokom čitavog meča Zvezda je svega 19 puta pogodila iz igre (16/39 za dva, 3/23 za tri), a i sa linije za slobodna bacanja nije išlo baš dobro (18/28). Moskovljani su jednostavno potpuno zatvorili protok lopte i reket, domaći su bili prinuđeni da ispaljuju nerezonske šuteve ili da prave greške. U Zvezdi nije bilo igrača koji bi povukao, napravio seriju, i podigao adenalin i ekipi i publici, verovatno niko od prisutnih nije pretpostavljao da će se domaći predati „bez zrna baruta“.

CSKA je pročitao igru Zvezde, atletski su bili dominantni u oba pravca, i izgledalo je povremeno da pomalo dodaju gas, a ponekad popuste iako je njihova prednost išla i preko 30 poena. Brzim odlepljivanjem prilično su utišali i navijače i tako Zvezdi izbili i taj, na ovoj utakmici možda najjači adut.

U Zvezdi su najefikasniji bili Ročesti sa 15 poena (5/5 za dva, 1/3 za tri), uz pet asistencija, i Feldin sa 12 (4/9 za dva, 1/6 za tri), Pero Antić je dao devet, Bjelica osam, a Lesor sedam poena. U CSKA najbolji je bio Nando de Kolo sa 16 poena (7/9 za dva, 0/1 za tri). Kajl Hajnc je dao 13 poena i imao sedam skokova, Higins je dao 12, a Serhio Ćaćo Rodriges 11 poena, ali imao i devet asistencija.

Alimpijević: Nije CSKA za sve kriv

Trener Crvene zvezde Dušan Alimpijević izvinio se navijačima što su morali da gledaju ovako lošu Zvezdu u porazu od moskovskog CSKA.

„Ubili su nam samopouzdanje ogromnom agresivnošču u prvom poluvremenu. Igrali smo onoliko koliko smo mogli, koliko su nam dopustili. Imali smo više problema u napadu nego u odbrani. Promašili smo 20 trojki, 10 slobodnih bacanja i 23 šuta za dva. Imali smo 18 ofanzivnih skokova, ali ni posle njih nismo mogli da realizujemo napade. Kada promašite sve to stižete do zaključka da nije protivnik za sve kriv“, kazao je Alimpijević i dodao da ekipa mora da izađe iz „loše serije“ onako kako je to uradila već nekoliko puta ove sezone.

Milko Bjelica bio je daleko od svojih najboljih partija.

„CSKA je pokazao koliko je snažna ekipa, ne dozvolivši nam pre svega da igramo našu igru, a kada na to dodate procente šuta koje smo večeras imali – bilo je nemoguće očekivati pobedu. Kada kod kuće šutirate manje od 15 odsto za tri, a oko 60 odsto sa linije penala…“, iskren je bio Bjelica.