Večiti lako, Šapčani sa penala 1 Igrač odluke: Zoran Tošić FOTO: STARSPORT

Fudbaleri Mačve napravili su jedino iznenađenje u zaostalim utakmicama osmine finalaKupa Srbije savladavši u gostima polse penala subotički Spartak 6:5 (1:1).

Crvena zvezda je rutinski savladala Borac u Čačku 4:0, dok je ubedljiv bio i Parizan na svom terenu protiv Rada- 3:0.

U Subotici su domaćini poveli golom Cecarića u 12. minutu a gosti su do izjednačenja stigli pogotkom Gemovića u 60. minutu. Zvezda je u Čačku povela već u trećem minutu, a od 12. je imala i igrača više. Meč su obeležili Aleksandar Pešić, koji je postigao dva gola i upisao asistenciju, ali i mlađani Luka Ilić, igrač Mančester Sitija, koji je dva puta dodavao ključni pâs za pogodak. Strelci su još bili Milić i Milijaš. Partizan je meč rešio u drugom poluvremenu sa dva gola Tošića. Krilni napadač je meč prelomio u 61. minutu udarcem po zemlji sa oko 12 metara, a pobedu je „overio“ u 68. iz slične pozicije ali posle dobrog proigravanja Ožegovića. Tačku je sjajnim golom stavio Marko Janković, on je deset minuta pre kraja, lobovao golmana Rada Dejanovića udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Trener Zvezde Vladan Milojević naglasio je da je njegovoj ekipi posao olakšan jer su igrali sa igračem više.

“ Protiv nas je teško igrati kada imate 10 igrača, pokušavamo da dominiramo. Borac je izuzetno dobra ekipa, zna šta hoće, jako dobro se brani. Pitanje je šta bi uradili da su ostali kompletni, ali ja samo mogu da pričam o mojoj ekipi, mada nam je to isključenje olakšalo posao“, rekao je Milojević.
Trener Partizana Miroslav Đukić ocenio je pobedu kao veoma važnu.

„Dominirali smo u prvom poluvremenu, ali dosta jalovo. U drugom je bilo mnogo bolje, stvarali smo šanse i koristili ih. Ilić i Tavamba su nam doneli ideju ulaskom u igru, posle su i ostali proradili“.

Plasman u četvrtfinale Kupa Srbije ranije su izborili Mladost, Napredak, Vojvodina, Čukarički i Javor. Žreb za četvrtfinale biće dirigovan, nosioci će biti Partizan, Zvezda, Vojvodina i Mladost, a nenosioci Napredak, Javor, Čukarički, Mačva Utakmice su na programu 14. marta 2018.