Bogdanović: Još uvek učim 1

Nakon što su u petak izgubili od Sakramenta u gostima, igrači Portlanda na svom terenu osvetili su se Kingsima trijumfujući rezultatom 102:90 u noći između subote i nedelje.

Od početka drugog poluvremena Trejlblejzersi nisu nijednom zaostajali za protivnicima stvarajući u trećoj četvrtini prednost od 21 poena koju domaćini nisu mogli nikako da stignu pošto je Portland uspeo da protivnika svede na 38 odsto uspešnosti iz igre dok su oni sami imali 54 procenta realizovanih šuteva. Do devetog trijumfa Portland je predvodio Mekolum sa 25 poena a isti igrač je tri minuta pre kraja susreta pogodio uz faul za prednost od 100:81 što je bio i konačan znak da se nikakvo čudo neće desiti u završnici. Na drugoj strani, među Kingsima najbolji je bio Vili Koli-Stajn sa 18 koševa, dok je srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović imao učinak od 12 poena, uz tri asistencije i skok. Protiv Portlanda Bogdanović je igrao 27 minuta i to na mestu pleja, a nakon meča kazao je da se još uvek prilagođava različitim ulogama u timu.

– Još uvek učim. Mogu da igram više pozicija i samo se trudim da pružim maksimum na bilo kojoj poziciji na koju me trener stavi, bilo iz startne postave, sa mesta plejmejkera. Šta god kaže, trudim se da ovde razvijem svoju igru – kazao je srpski košarkaš.

Pored Sakramenta i Portlanda preksinoć su igrali i Boston i Atlanta (110:99), odnosno Golden Stejt i Filadelfija (124:116). I Seltiksi i Voriorsi su do pobeda stigli nakon velikog zaostatka i preokreta. Tim Breda Stivensona gubio je od Hoksa sa 16 razlike ali se vratio u utakmicu predvođen ponovo Kajrijem Irvingom (30p, 5as, 4sk), što je bio njihov 15. uzastopni trijumf. Ako Seltiksima pođe za rukom da budu pobednici i u naredne četiri utakmice, prestići će rekord koji su sami postavili 2008. godine predvođeni Kevinom Garnetom, Polom Pirsom i Rejom Alenom. I Voriorsi su napravili podvig protiv Filadelfije koja je već u prvoj četvrtini ubacili 47 poena, i na pauzu otišla sa prednošću 76:52. Međutim sa Stefom Karijem, koji je u trećoj četvrtini zabeležio 20 koševa, Golden Stejt je istom merom odgovorio rivalu i na kraju stigao do pobede. Najefikasniji igrač na utakmici bio je Kari (35p, 5sk, 5as), dok je na drugoj strani najbolji bio Ben Simons sa 23 poena, 12 asistencija i osam skokova.