Denver jači od teškoća 1Foto: FoNet / AP

Bez trenera i dvojice startnih igrača Denver Nagetsi pobedili su Sakramento (98:114) u gostima dan nakon debakla na gostovanju LA Lejkersima.

Trener Nagetsa Majk Melon zaradio je jedan meč suspenzije zbog sukoba sa sudijama tokom meča sa Lejkersima, dok Pol Milsap i Vilson Čendler takođe nisu bili na parketu zbog lakših povreda. Nagetsi su na gostovanje otišli sa veoma lošim učinkom u gostima, samo dve pobede do sada, ali su jačom odbranom, boljim protokom lopte i preciznijim šutevima upisali trijumf protiv dosta slabijeg Sakramenta.

U prvom poluvremenu Kingsi su parirali rivalima pretvorivši njihovih 11 izgubljenih lopti u 14 poena, a na pauzu se otišli sa izjednačenim rezultatom 47:47. Međutim u nastavku Nagetsi su smanjili broj grešaka, napravivši seriju od 19:9 u trećoj četvrtini od koje se domaćini nisu oporavili.

– Dosta poštujem ove momke i činjenicu da su uspeli da ovakvu situaciju preokrenu u najboljem smeru – kazao je asistent Majka Melouna, Ves Unseld, koji je preksinoć vodio Denver.

Najefikasniji igrač na meču bio je Vil Barton sa 25 poena, sa šutom za tri pet od šest, uz pet skokova i šest asistencija, dok je srpski košarkaš Nikola Jokić zabeležio peti dabl-dabl ove sezone sa 16 poena i 14 uhvaćenih lopti, uz tri asistencije i po ukradenu loptu i blokadu. Pored njih dvojice istakao se još i Geri Haris sa 20 koševa i tri ukradene lopte. Na drugoj strani kod Sakramenta, kome je ovo već 13 poraz, šestorica igrača imala su dvocifren učinak, a najbolji su bili Džordž Hil i Kosta Kufos sa po 16 poena dok je Bogdan Bogdanović upisao deset poena (2/6 za dva, 2/5 za tri) i tri uhvaćene lopte, za 21 minut na parketu.

Bjelica skroman u porazu Minesote

Minesota je izgubila još jednu utakmicu, ovog puta protiv Šarlota (118:102), a srpski košarkaš Nemanja Bjelica zabeležio je skroman učinak tokom 15 minuta sa sedam poena (2/3 za dva, 1/1 za tri), tri uhvaćene lopte i blokadu. Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Džamal Kroford sa 19 poena, dok se u Minesoti istakao Dvajt Hauard sa 25 poena (8/10 za dva, 0/1 za tri) i čak 20 skokova, odnosno četiri blokade.