Ubedljive pobede Reala, Lajpciga i Napolija 1Foto: EPA-EFE/ SEBASTIEN NOGIER

Mečevima u grupama E, F, G i H otvoreno je peto kolo Lige šampiona, a veče su obeležili strelci koji su na osam utakmica zatresli protivničku mrežu čak 28 puta.

Najubedljiviji su bili fudbaleri Reala koji su deklasirali APOEL sa 6:0, kao i igrači Lajpciga koji su sa 4:1 ponizili Monako u gostima.

Od ostalih rezultata svakako treba izdvojiti ubedljivu pobedu Napolija nad Šahtjorom 3:0, te Totenhema nad Borusijom iz Dortmunda 2:1.

Fudbaleri Reala otputovali su kao apsolutni favoriti na Kipar i tu su ulogu u potpunosti u prvih 45 minuta i opravdali.

Poveli su preko Luke Modrića u 23. minutu, a do poluvremena su mrežu Nauzeta Pereza tresli Naćo Fernandes i dva puta Karim Benzema dok se u drugom poluvremenu u listu strelaca upisao i Kristijano Ronaldo u 49 i 54. minutu.

U grupi H na poluvremenu je pored Reala vodila i Borusija iz Dortmunda golom Obamejanga, ali su u drugom poluvremenu Hari Kejn i Hon Min Son preokrenuli rezultat, sačuvavši „Pevce“ na čelu tabele i posle ovog kola.

Totenhem sa 13 i Real sa 10 bodova su odavno već obezbedili učešće u nokaut fazi takmičenja, a za treće mesto u grupi, koje na proleće vodi u nokaut fazu Lige Evrope, boriće se Borusija i APOEL koji imaju po dva osvojena boda.

U E grupi viđen je pravi spektakl, do poslednjih trenutaka vodili su Spartak iz Moskve protiv Maribora te Liverpul protiv Sevilje, ali su i jedni i drugi ostali bez čitavog „plena“ u poslednjim minutima utakmice.

Spartak je poveo preko Ze Luisa u 82. minutu i činilo se da ide ka važnoj pobedi, no tako nije mislio i Jasmin Mesanović koji je u 92. minutu na asistenciju Tavaresa šokirao čitav stadion, pa će Moskovljani u poslednjem kolu morati da pobede Liverpul i nadaju se kiksu Sevilje ne bi li prošli dalje.

A ako Spartak nije imao sreće, šta tek reći za Liverpul koji je nakon pola časa igre na „Ramon Sančez Pishuanu“ imao ogromnih 3:0, ali ni ta prednost im nije bila dovoljna da Andaluziju napuste sa tri osvojena boda.

Roberto Firmino dva puta i Sadio Mane jednom utišali su frenetične navijače Sevilje nakon pola sata od prvog zvižduka glavnog arbitra Feliksa Briha i činilo se da Ostrvljani idu ka sigurnoj pobedi, no u drugom delu se razigrao Visam Bin Jeder i u razmaku od devet minuta dva puta matirao Lorisa Karijusa, a potpunu erupciju oduševljena vatrenih navijača tima sa juga Španije izazvao je Gido Pizaro golom u 90. minutu, otvorivši širom vrata osmine finala Lige šampiona svom timu.

Jer za to će im biti potrebna pobeda protiv Maribora u gostima 6. decembra, što zasigurno mogu da izvedu izabranici Eduarda Beriza.

Prvi je Liverpul sa 9 bodova, isped Sevilje sa 8 te Spartaka iz Moskve sa 6 osvojenih bodova, dok je odavno prežaljena ekipa Maribora na dnu tabele sa tek dva osvojena boda.

U grupi G Lajpcig je ponizio Monako u Kneževini sa 4:1 i tako se umešao u borbu za plasman u osminu finala.

Žemerson je zatresao sopstvenu mrežu već šestom minutu, a Timo Verner u 9. i 31. minutu stavio jasno do znanja svima na „Luj II“ da su vicešampioni Bundeslige došli po pobedu, da bi Radmel Falkao ublažio prednost u 43. minutu, no Nabi Keita postavlja konačan rezultat pred kraj prvog poluvremena.

Nerešen rezultat na meču Bešiktaš – Porto (1:1) je išao „na ruku“ fudbalerima Lajpciga koji će se u poslednjem kolu sa portugalskim predstavnikom boriti za plasman u nokaut fazu.

Doduše, ne međusobno, pošto će Porto dočekati Monako, a Lajpcig tim Bešiktaša.

Bešiktaš ima 11 bodova i sigurno je prvi u grupi na kraju ove faze takmičenja, a na drugom i trećem mestu nalaze se Porto i Lajpcig sa po sedam osvojenih bodova, dok je na poslednjem mestu Monako sa tek dva osvojena boda, što prošlogodišnjeg polufinalistu ovog takmičenja čini najvećim razočaranjem Lige šampiona za sezonu 2017/2018.

U grupi F viđene su dve pobede domaćih ekipa, Napoli je tek u drugom poluvremenu „slomio“ otpor Šahtjora i na kraju ubedljivo slavio 3:0, dok je Mančester Siti minimalnim rezultatom bio bolji od Fejnorda.

Prvi je Siti sa 15 bodova, ispred Šahtjora sa 9 i Napolija sa 6, dok je četvrti Fejnord bez ijednog osvojenog boda.