Remi Zvezde i BATE Borisova 1Foto: STARSPORT

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su protiv BATE Borisova 0:0 u petom kolu H grupe Live Evrope i za prolaz u nokaut fazu moraće da ostanu neporaženi protiv Kelna, u poslednjem meču grupne faze koji je na programu za dve nedelje u Beogradu.

Mogla je Zvezda i do sva tri boda, ali defanzivac „crveno-belih“ Milan Rodić u dve situacije nije najbolje reagovao, posle jednog kornera Gejlora Kange kada je neometan glavom poslao loptu daleko preko gola i u poslednjim sekundama utakmice, kada između „šumu nogu“ domaćih igrača nije uspeo da pronađe put do mreže gostiju, dok je na „otvaranju“ drugog poluvremena posle predivne finte pogodio samo prečku gola koji je čuvao Denis Šerebicki.

I u prvom poluvremenu je Zvezda bila bolji rival, kontrolisali su izabranici Vladana Milojevića igru na sredini terena, ali i nisu stvarali stoprocentne prilike kao u drugom periodu, kada je mreža gostiju mirovala samo usled velike sreće koju su domaći imali ove večeri.

Pored šansi Rodića, svakako se kao izgledna može izdvojiti i prilika koju je imao Ričmond Boaći kada je u 85. minutu sjajno šutirao glavom sa deset metara, ali je u poslednjem trenu Šerebicki nekako vrhovima prstiju prebacio loptu iznad svog gola, pa je Zvezdi pripao samo udarac iz ugla.

Sve u svemu, Zvezda je odigrala još jednu sjajnu evropsku utakmicu ove jeseni, a za prolazak u šesnaestinu finala biće joj potrebna pobeda ili nerešen rezultat protiv Kelna u Beogradu.

U drugom meču H grupe Keln je savladao Arsenal sa 1:0 golom Girasija sa penala i tako se potpuno vratio u trku za drugo mesto u grupi, ali je i dalje Crvena zvezda u povoljnijem položaju od nemačke ekipe.

Prvi je Arsenal sa 10 bodova, ispred Crvene zvezde i Kelna sa 6, a poslednji je BATE sa 5.

U poslednjem kolu koje je na programu sedmog decembra igraju Arsenal – BATE i Crvena zvezda – Keln.