Poraz Partizana za drugo mesto u grupi 1Foto: STARSPORT

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da pobede Dinamo iz Kijeva u poslednjem kolu grupne faze Lige Evrope i tako dođu do prvog mesta B grupe, pa su se posle poraza 4:1 u šesnaestinu finala tog takmičenja plasirali sa drugog mesta.

Odlično su započeli meč „crno-beli“ i već u trećem minutu preko Evertona zatresli prečku gola koji je branio Georgi Buskan, a od tog trenutka je krenuo pravi „brodolom“ pošto je u narednih pola sata Vladimir Stojković čak tri puta vadio loptu iz svoje mreže.

Odbrana je kiksirala kao nikada u ovoj sezoni do sada, a Morozjuk i dva puta Žunior Moraeš su se praktično svaki put ušetali u gol Partizana.

Čak je i trener gostiju Miroslav Đukić bio jasno nezadovoljan u jednom trenutku izdanjem svoje odbrane, a u drugom poluvremenu se aktuelni srpski šampion popravio u tom segmentu igre, ali je bilo kasno za preokret.

Utešni gol za Partizan postigao je Marko Jevtović u 45. minutu iz penala, a u drugom delu precizan je bio samo Žunior Moraeš takođe iz jedanaesterca.

U drugom meču B grupe Jang Bojs je pobedio Skenderbeg 2:1.

B grupa: Dinamo Kijev 13, Partizan 8, Jang Bojs 6, Skenderbeg 5