SP: Poraz Srbije u osmini finala od Crne Gore 1Foto: Rukometni savez Srbije

Rukometašice Srbije doživele su poraz u osmini finala Svetskog prvenstva koje se igra u Nemačkoj. Od njih su bile Crnogorke 31:29, pa će se naš južni sused naći u četvrtfinalu gde će se sastati sa boljim iz meča Danska – Francuska.

Ovo je bilo ubedljivo najslabije izdanje naših rukometašica na turniru, napad nije funkcionisao u prvom, a odbrana u drugom poluvremenu.

Dobro su devojke počele i povele sa 3:2, a onda je usledila „crna rupa“ u napadu i čak 12 minuta bez gola Srbije, što su iskusne protivnice iskoristile napravivši seriju 6:0, pa su sa „plus 5“ lako diktarirale tok utakmice.

Briljirale su Jovanka Radičević i Katarina Bulatović, a naša odbrana nije imala odgovore ni na igru preko krila ni na šuteve sa skoro deset metara protivnika.

U drugom se poluvremenu pak popravila igra u napadu, ali se pogoršala defanziva, pa nijedan postignut pogodak Srbije nije bio i „bez odgovora“ sa druge strane, što je posebno frustriralo jer je vreme na semaforu prolazilo, a minus se nije „topio“.

Pogotovo je bio ubitačan „brzi centar“ gde praktično i nismo stizali da se vratimo u odbranu, a već smo loptu vadili iz mreže ponovo.

Tek pred kraj susreta Srbija je iskoristila vezana isključenja protivnika da smanji razliku na samo tri gola zaostatka, ali promašena kontra Dijane Radojević, te dosuđeno probijanje Marije Obradović, odneli su i svaku šansu da se eventualno uđe u produžetke i tamo izbori karta za četvrtfinale.