Pobeda Panatinaikosa u Beogradu 1Foto: STARSPORT

U 14. kolu Evrolige, košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Beogradu od
Panatinaikosa sa 69:63 (20:15, 21:23, 17:11, 11:14) i sa učinkom od pet pobeda i devet poraza nalaze se na 12. mestu.

Posle ubedljivog poraza u prošlom kolu na gostovanju Fenerbahčeu, crveno-beli večeras nisu uspeli da iznenade grčkog velikana, iako su u završnici imali priliku da posle zaostataka od 13 poena naprave preokret.

Večeras najbolji igrač Zvezde Džejms Feldin imao je pri vođstvu Panatinaiskosa od 66:63 šansu da izjednači, ali je promašio šut za tri poena.

Utakmicu je odlučio loš šut igrača Crvene zvezde, mada treba reći da su za to u velikoj meri zaslužni košarkaši gostujućeg tima, koji su svih 40 minuta igrali sjajnu odbranu.

Crveno-beli su pogađali tek svaki treći šut iz igre, pri čemu su trojku ubacivali jednom iz pet pokušaja, a sa takvim učinkom nemoguće je pobediti u Evroligi.

Panatinaikos je utakmicu prelomio u trećoj četvrtini, nakon što je Zvezda stigla na samo dva poena zaostatka.

Crveno-beli pet minuta nisu poentirali i Grci su u tom periodu napravili seriju 11:0 za vođstvo od 55:42, što se na kraju pokazalo kao nedostižna prednost.

U narednom kolu Crvena zvezda 29. decembra gostuje Armaniju.

Crvena zvezda: Dangubić 4, Davidovac, Lazić 3, Antić 2, Dobrić 5, Feldin 21, Janković 5, Ročesti 7, Lesor 8, Enis, Jovanović, Bjelica 8.

Panatinaikos: Singlton 8, Rivers 3, Papas 1, Denmon 16, Gist 16, Vujukas 3, Lekavičijus 6, Gabrijel 3, Ogast, Lodžeski 7, Adetokunbo 6, Mitoglu.