Novi ubedljivi poraz Srbije na Evropskom prvenstvu 1Foto: Rukometni savez Srbije

Rukometaši Srbije doživeli su novi ubedljivi poraz na Evropskom prvenstvu u rukometu. Ovoga puta od njih je bila bolja Švedska (30:25), pa „Orlovima“ sada preostaju samo teoretske šanse da se plasiraju u narednu fazu takmičenja.

Pored sjajnog golmana Sveđana Apelgrena, utakmicu su obeležili i naši rukometaši koji čak osam zicera nisu uspeli da realizuju.

Kako, to je pitanje za struku, ali da su Nenadić, Šešum i Marsenić bar polovinu stopostotnih šansi iskoristili, verovatno bi sada rezultat bio drugačiji.

Uz to, vredi napomenuti i otvorene promašaje Dobrivoja Markovića sa krila, pa je jasno zašto Skandinavci mogu da budu prezadovoljni ishodom utakmice.

A ona je počela u znaku favorita, naši protivnici su već posle osam minuta vodili sa pet golova prednosti (8:3). Do poluvremena situacija nije bila bolja jer su „Orlovi“ na pauzi gubili 16:10, ali su u drugom poluvremenu zaigrali bolje, no propuštene šanse su ih odvele u poraz.

Da sve bude gore, naši rukometaši ni sutuaciju sa dva igrača nisu uspeli da iskoriste, pa su u napadu napravili probijanje, iako je Đukić sam stajao na krilu, a u odbrani su im protivnici lako napravili višak iskoristivši šut sa šest metara.

Ukoliko Island savlada Hrvatsku od 20:45, ili makar odigra nerešeno, naši reprezentativci će odigrati revijalan meč u poslednjem kolu A grupe u utorak u 18:15 protiv ostrvske države sa severa Evrope, mada kako su do sada igrali ni trijumf Hrvatske im ne garantuje da će uspeti da se plasiraju među dvanaest najboljih selekcija „Starog kontineneta“.