Himki slavio protiv Zvezde 1Foto: STARSPORT

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Himkija 79:70, u 19. kolu Evrolige. Na taj način se ekipa Dušana Alimpijevića značajno udaljila od osmog mesta koje vodi u plej-of.

Igrali su domaći dobro u prvom poluvremenu u kom je najefikasniji bio Nemanja Dangubić sa čak 18 poena, pri čemu je za tri poena šutirao 5/5, ali se u drugom delu „probudio“ Aleksej Šved i sa 29 poena praktično sam Mosklovljanima doneo pobedu.

U trećoj četvrtini zaigrao je Tejlor Ročesti na svom prepoznatljivom nivou, ali čak ni on sa ukupno 27 poena nije mogao da spreči poraz.

Pogađao je u toj deonici trojke u seriji, ali je Zvezdin problem bila poslednja četvrtina, gde su potpuno „pali“ što su gosti znali da iskoriste i preko svog najboljeg igrača upišu novi trijumf u Evroligi.