Dobrićevo veče karijere 1FOTO: ABA/MZT

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali MZT u Skoplju u meču 17. kola ABA lige – 92:58 (21:18, 19:7, 28:17, 24:16) i tako stigli do 14. trijumfa.

Crveno-beli su igrali bez povređenog Antića i Feldina, a najbolju partiju pružio je Ognjen Dobrić koji je dao 29 poena (7/9 za tri). Zvezda je blistala u šutu iz daleka pogodivši čak 16 trojki.

Gosti su odlično startovali i poveli sa 11:0, MZT je samo pripretio u prvoj četvrtini, kada je u jednom navratu izjednačio. U nastavku Zvezda je ubacila u veću brzinu i do odmora napravila +15, MZT je u drugoj četvrtini delovao potpuno nemoćno iubacio samo sedam poena. Mečje i definitivno rešen u finišu treće četvrtine.

Pored Ognjena Dobrića, istakao se Tejlor Ročesti sa 13 poena, dok je Kešelj, koji je nastupio prvi put od 30. oktobra, za osam minuta upisao devet poena i tri skoka.

Dušan Alimpijević, trener Crvene zvezde rekao je da rezultat ne odslikava pravo stanje na terenu jer je velika razlika napravljena u drugom delu.

„Igrači su ozbiljno pristupili utakmici i zato su je završili na ovakav način. MZT je bio oslabljen zbog povreda nekih igrača, mi smo bili raspoloženi, ali već smo ovaj meč zaboravili i mislimo na Olimpijakos i Partizan“, rekao je Alimpijević.

Zvezda u petak ima evroligaški duel protiv Olimpijakosa (19.00), a u ponedeljak (21) igra večiti derbi protiv Partizana u ABA ligi.

U poslednjoj utakmici 17. kola Mornar je kao gost pobedio Zadar 93:77.