Navijače Srbije ni nevreme nije sprečilo da bodre ekipu sa tribina Tašmajdana

FONET

Tek što su vaterpolisti Srbije odigrali prvu četvrtinu sa Australijom na završnom turniru Svetske lige u Beogradu, utakmica na Tašmajdanu morala je da bude prekinuta zbog nevremena.

Australijanci su posle osam minuta vodili sa 5:4, a onda su munje i gromovi na beogradskom nebu naterali organizatore da na sat vremena prekinu utakmicu.

Kada je meč je nastavljen, srpski tim je došao do daha, napravio preokret i pobedio sa 12:8.

U drugom kolu srpski vaterpolisti će u sredu odmeriti snage sa Hrvatskom i taj meč će odlučiti o osvajaču prvog mesta u grupi.

S obzirom na nestabilne vremenske prilike ovih dana u Beogradu i prognozu, neće biti iznenađenje ako bude sličnih situacija.

Gledajući istoriju sporta, vremenske (ne) prilike mogu utiču na odigravanje utakmica, ponekad čak i onih koje se održavaju u zatvorenom prostoru. Prisetili smo se nekih od interesantnijih utakmica u novijoj sportskoj istoriji koje su obeležile vremenske nepogode.

Grom udario u Pionir

Tokom četvrtog meča finala košarkaške Superlige Srbije između Partizana i Crvene zvezde, grom je udario u halu Pionir, posle čega je otkazao jedan deo reflektora.

Utakmica je prekinuta na pola sata, ali to nije bio jedini problem, pošto je i krov u hali počeo da prokišnjava.

Ipak, redari su uspeli da očiste i osuše parket.

Kada je utakmica prekinuta, Partizan je imao poen prednost, ali je u nastavku Zvezda došla do preokreta.

Završnicu je obeležio i pobedonosni koš u poslednjoj sekundi igrača Zvezde Bilija Berona koji je, kako je kasnije utvrdila stručna analiza čelnika lige, napravio korake tom prilikom.

Odlaganje na Evropskom prvenstvu

Utakmica Evropskog prvenstva Ukrajina – Francuska koja se igrala u Donjcku 2012. godine, prekinuta je na 55 minuta zbog jake kiše i olujnog vremena.

Grmljavina se čula još dok su intonirane himna na stadionu.

Ubrzo je počela da pada kiša, postepeno se pojačavala i odlučeno je da se timovi vrate u svlačionice. Utakmica se završila pobedom Francuske od 2:0.

To je bio prvi slučaj odlaganja utakmice na evropskim prvenstvima zbog vremenskih nepogoda.

Potoci na stadionu

Sredinom maja fudbaleri Crvene Zvezde i Napretka jedva su uspeli da završe utakmicu na beogradskom stadionu Rajko Mitić Marakani, zbog kiše.

Utakmica je najpre prekinuta krajem prvog poluvremena, a onda nedugo zatim i malo posle početka drugog.

Snažan grad je „tukao“ po terenu, a nekoliko trenutaka kasnije počela je kiša koja je na tribinama napravila prave potoke.

Zvezda je pobedila sa 3:0 i zvanično osvojila 30. titulu prvaka države.

Ni kiša nije pomogla

Srpski teniser Novak Đoković ove godine ostao je bez finala Gren slema u Parizu, možda i zbog vremenskih prilika.

Polufinalni duel protiv Austrijanca Dominika Tima trajao je praktično dva dana zbog kiše i vetra.

Duel je počeo u petak, a prekinut je pri vođstvu austrijskog tenisera.

Čini se da ovakva vrsta pauze ipak nije prijala najboljem teniseru sveta, pošto je u subotu kada je meč nastavlje, Tim slavio sa 3:2 u setovima.

An umbrella blows onto the court

Getty Images
Kišobran leti po terenu na Rolan Garosu

Beogradska magla i sećanje na meč Zvezda – Milan

Stariji ljubitelji sporta na ovim prostorima svakako se sećaju duela Crvene zvezde i italijanskog Milana u drugom kolu Kupe evropskih šampiona.

Tog 9. novembra Zvezda je na krcatoj Marakani povela sa 1:0 golom Dejana Savićevića, a imala je 1:1 iz prve utakmice u Milanu.

Ipak, zbog guste magle nemački sudija Diter Pauli je prekinuo utakmicu.

Novi duel odigran je dan kasnije, Milan je poveo, Zvezda je izjednačila, ali je italijanska ekipa slavila posle penala.

Na kraju te sezone Milan je postao prvak Evrope.