Slavlje Argentinaca

PA Media

Lionel Mesi i potera za svetim fudbalskim gralom – titulom svetskog prvaka, biće nastavljena.

Reprezentacija Argentine plasirala se u četvrtfinale Mundijala u Kataru, posle pobede nad Australijom od 2:1.

Prvi gol na utakmici postigao je Mesi u 35. minutu, a vođstvo je duplirao Hulijan Alvarez u 57. minutu.

Australijanci su poraz ublažili zahvaljujući autogolu Enca Fernandeza u 77. minutu.

Protivnik Gaučosa u četvrtfinalu biće selekcija Holandije, koja je u prvom subotnjem meču savladala Sjedinjene Američke Države sa 3:1.

Mesijev trenutak magije

Mesi je večeras odigrao 1.000 meč u profesionalnoj karijeri, ako se računaju nastupi za klubove i reprezentaciju.

Jubilej je ukrasio lepim pogotkom u 35. minutu, posle dodavanja Nikolasa Otamendija.

Tim golom prekinuta je uspavanka uvodnog dela utakmice, gde ni jedni, ni drugi kao da se nisu želeli previše zaleću prema protivničkom golu.

Posle Mesijeve bravura sa tribina se začula pesma brojnih argentinskih navijača.

U 57. minutu, golman Australije Metju Rajan je častio Argentince – posle njegove greške na petercu, do lopte je došao Hulijan Alvarez i lukavim udarcem duplirao prednost.

Dozu neizvenosti u duel uneo je autogol Enca Fernandeza u 77. minutu, koga je lopta pogodila prilikom udarca Gudvina.

U samoj završnici meča, svaka lopta na sredini terena išla je ka Mesiju, jer su znali njegovi saigrači da je tu sigurnija nego u sefu banke.

Mesi je u nadoknadi vremena namestio dve odlične prilike Lautaru Martinezu, ali ovaj nije uspeo da ih iskoristi.

Kako je Holandija pobedila?

Memfis Depaj

PA Media

Holanđani su u meč ušli kao favoriti, zbog bogatije fudbalske tradicije, što zbog činjenice da su prvu fazu takmičenja završili kao prvi u grupi.

Selekcija trofejnog trenera Luja van Gala manje-više lako je iznela na plećima tu ulogu.

Epitet igrača utakmice poneo je 26-godišnji odbrambeni fudbaler Holandije Denzel Damfris, Dejli Blind koji je zabeležio gol i dve asistencije.

Prvi je večeras holandske navijače obradovao Memfis Depaj koji je u 10. minutu iskoristio pravovremeno dodavanje Damfrisa i doveo Lale u vođstvo.

Prethodno je odličnu priliku za Ameriku propustio Kristijan Pulišić, kojem je golman Andrijes Nopert odbranio šut.

Holandija je posle prvog pogotka u potpunosti preuzela kontrolu nad situacijom na terenu i delovalo je da može da ugrozi gol Amerike kad god to poželi.

Vrata plasmana među osam najboljih selekcija sveta Holanđanima je širom otvorio 32-godišnji igrač sredine terena Dejli Blind.

Igrao se prvi minut sudijske nadoknade, ponovo je Damfris pronašao saigrača, a Blind je preciznim udarcem matirao američkog golmana Meta Tarnera.

U drugom poluvremenu, američki fudbaleri su zaigrali na sve ili ništa.

Sa takvim pristupom, stvorili su nekoliko solidnih prilika, ali su redom promašivali Tim Rim, Đovani Rejna i Hadži Rajt.

Zaslužili su Amerikanci u tim trenucima da postignu gol i to se i desilo u 76. minutu.

Kristijan Pulišić se našao u ulozi asistenta, a Rajt je pogodio donji levi ugao mreže Holandije.

Ovaj pogodak delovao je otrežnjujuće na holandske igrače, a u 81. minutu sjajnu partiju Damfris je krunisao golom posle asistencije Blinda.