Za zdravstvo će ove godine biti izdvojena jedna milijarda dinara. Suma je znatno veća u odnosu na prethodne godine pre svega zbog činjenice da je Grad od 1. januara preuzeo nadležnost nad 27 zdravstvenih ustanova.
– Sredstva će biti utrošena za obnovu infrastrukture, dijagnostičku i laboratorijsku opremu.

Za zdravstvo će ove godine biti izdvojena jedna milijarda dinara. Suma je znatno veća u odnosu na prethodne godine pre svega zbog činjenice da je Grad od 1. januara preuzeo nadležnost nad 27 zdravstvenih ustanova.
– Sredstva će biti utrošena za obnovu infrastrukture, dijagnostičku i laboratorijsku opremu. Oko 400 miliona biće izdvojeno za infrastrukturu, dok ćemo preostali deo novca potrošiti za nabavku opreme – kaže za Danas Vladan Šubarević, član Gradskog veća zadužen za zdravstvo.
Prema njegovim rečima, u toku je analiza stanja svih zdravstvenih ustanova.
– Tek kada budemo završili analizu trenutnog stanja donećemo predlog mera kako će se novac rasporediti. Ono što je, međutim, za sada izvesno je da će deo novca biti uložen za opremanje poliklinike „Bežanijska kosa“, na kojoj trenutno izvodi građevinske radove Ministarstvo zdravlja. Takođe ćemo veliki deo novca uložiti u sređivanje KBC „Dragiša Mišović“ gde nam predstoji opremanje porodilišta, sređivanje fasade i parkinga. Planiramo i da, do kraja godine, odnosno u narednih šest meseci, unapredimo Kardiološki centar i Centar za moždani udar u Zemunu – objašnjava Šubarević.
To nije sve. Ukoliko građevinski radovi koji se izvode u okviru Doma zdravlja Mirijevo budu gotovi do 20. decembra, iz budžeta će biti izdvojen i deo novca za kompletno opremanje te zdravstvene ustanove.
– Sekretarijat za zdravstvo je predvideo i da deo novca bude izdvojen za obnovu dvadesetak ambulantnih stanica uglavnom u prigradskim naseljima. Ovde moram da napomenem da prioritet neće imati oni objekti koji su u najlošijem stanju već oni koji imaju sređenu urbanističku dokumentaciju, jer Grad može da ulaže samo u one objekte koji imaju urednu dokumentaciju – napominje naš saogovornik.
Prema njegovim rečima, finansiranje i ulaganje u pomenute zdravstvene ustanove svakako će dati rezultate što će rezultirati zadovoljstvom građana.
– Predviđeni budžet je sasvim dovoljan za realizovanje svega onoga što smo planirali da uradimo ove godine, a što se odnosi na investiciono održavanje i nabavku neophodne medicinske opreme – zaključuje Šubarević.
Budžet za 2007. godinu, koji je Skupština grada usvojila na sednici održanoj 13. juna, iznosi 64,4 milijarde dinara.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari