Vasić i Mačković bez medalje u disciplini dvojac bez kormilara na OI 1Foto: BETAPHOTO/Olimpijski komitet Srbije/DS

Dvojac bez kormilara Miloš Vasić i Martin Mačković nisu uspeli da se domognu medalje u finalu trke na 2.000 metara, a takmičenje su završili na petoj poziciji.

Posle 500 metara Mačković i Vasić zauzeli su četvrtu poziciju sa vremenom 1:34.02, na polovini trke (3:11.40) pali su na petu poziciju, da bi na kraju trke ostali na istoj sa vremenom 6:22.34.

Prvo mesto i zlatnu medalju odneli su reprezentativci Hrvatske, Martin i Valent Sinković, dok su srebrnu medalju osvojili predstavnici Rumunije, a bronzanu medalju predstavnici Danske.

Bronzana medalja je srpskim reprezentativcima umakla za malo više od dve sekunde.

Vasić i Mačković su polufinalnu trku završili na drugom mestu iza hrvatskog dvojca koji čine Martin i Valent Sinković.

„Ovo je veliki uspeh. Išli smo korak po korak nakon svega što nam se dešavalo prilikom dolaska u Tokio. Tempirali smo dobro formu, danas smo izveslali svoju najbolju trku. Želimo da se što pre oporavimo i da sutra napadnemo medalju. Konkurencija će biti vrlo jaka, iako su neki favoriti ispali. Sve ih poznajemo, ali idemo da veslamo svoju trku, nadam se do medalje“, rekao je Miloš Vasić nakon plasmana u finale, piše Sport klub.

Srpski dvojac zabeležio je u polufinalu vreme 6:17.47 i tako obezbedio plasman u borbu za medalje.

U finalu srpski reprezentativci su se borili za medalju protiv predstavnika Hrvatske, Kanade, Rumunije, Danske i Španije.

Opširnije pročitajte na sajtu Sport kluba.