Izabranici Karla Ančelotija tako su na najbolji način odgovorili kritičarima koji su tvrdili da nemaju šanse bez povređenog Kristijana Ronalda, koji nije bio ni u protokolu, ali i osvojili prvi od sva tri pehara u takmičenjima kojima se nadmeću. Naime, „kraljevski klub“ je i dalje u konkurenciji za titulu u Primeri, a igra i polufinale Lige šampiona. S druge strane, Barselona je iako u puno sastavu potvrdila da je u krizi rezultata, nakon eliminacije od Atletika u četvrtfinalu Lige šampiona i poraza od Granade.

Real je u velikom finalu na stadionu Mestalja u Valensiji došao prvi put u prednost u 11. minutu nakon kontre koja je usledila posle greške beka Katalonaca Danija Alveša. Isko mu je oduzeo loptu, Benzema istrčao po strani a onda pronašao Di Mariju koji je pogodio za 1:0. Nadu Barseloni doneo je Barta posle kornera (68), ali je ona raspršena pet minuta pre isteka regularnog dela meča. Isko je još jednom oduzeo loptu Alvešu, a onda je Geret Bejl demonstrirao brzinu koja ga je dovela iz Totenhema, pretrčao Bartu i matirao golmana Pinta, a svojim navijačima doneo veliko slavlje.