Ljetnji džip reli „Montenegro-trofi“, koji se održava petnaesti put, završen je u Pljevljima, ispitom spretnosti koji je održan na stazi u blizini površinskog kopa Rudnika uglja.

Karavan terenaca iz više crnogorskih gradova, Rusije, Ukrajine, Velike Britanije i zemalja iz okruženja, brojao je 40 posada, startovao je iz Nikšića i za tri dana je prošao oko 270 kilometara kroz Šavnik, Plužine i Žabljak, sa završnicom u Pljevljima.

Prva dva dana se vozilo po knjizi puta, unaprijed zadatom vremenu i orijentacionoj vožnji i treće mjesto osvojili su Davor i Maja Kašćelan, drugo su osvojili Bato Pusulić i Danijel Mušović a pobjednici su Marko Blažević i Ilija Ilić. U poligonskog vožnji u Pljevljima, treće mjesto osvojio je Momo Milošević, drugo mjesto Vesko Kontić, a prvo Nikola Kordić.

U generalnom plasmanu ekipa Veska Kontića osvojila je treće mjesto, Ekipa Moma Miloševića drugo, a ekipa Nikole Kordića je apsolutni pobjednik 15. jubilarnog „Montenegro-trofi“ džip relija. Organizator manifestacije Luka Maksimović je zadovoljan uspješnom završetku džip relija i boravkom u Pljevljima.

– U Pljevljima smo treći put za ovih 15 godina, otkako se održava džip reli, i uvijek smo dobro dočekani. Nosimo najljepše utiske iz Pljevalja. Deceniju i po dug je period i to je jedina manifestacija koja se održala toliko, a to je zato što smo kvalitetno radili. Imamo do sada uspješno organizovanih 15 ljetnjih i 12 jesenjih manifestacija i dosad smo imali oko 3000 učesnika koji su vidjeli najljepše dijelove Crne Gore, kazao je Maksimović.

„Montenegro-trofi“ džip reli jedinstvena je turističko-sportska manifestacija čiji je cilj promocija Crne Gore. Godinama se održava u prvoj sedmici jula i odavno je prevazišao lokalni nivo, privlačeći svake godine sve više posada.