Fudbaleri Atletiko Madrida i Fulama sastaće se u finalu Lige Evrope 12. maja na stadionu u Hamburgu. Madriđani su do odlučujućeg meča i borbe za trofej došli zahvaljujući postignutom golu u gostima, nakon što su poraženi na Enfildu sa 2:1 posle produžetaka. Odlučujući pogodak postigao je Dijego Forlana u 12. minutu prvog produžetka nakon što je iskoristio dubinsku loptu i sa pet metara matirao golmana domaćih Pepea Reinu. Forlan je bio strelac jedinog gola pre nedelju dana na Vinsente Kalderonu.

Prava uzbuđenja viđena su tek u produžetku, a Liverpul je prvi došao do prednosti od 2:0, koja ga je bar na trenutak vodila u finale. Strelac je bio Josip Benajun u petom minutu prvog produžetka nakon što je u regularnih 90 rezultat bio 1:0, istovetan kao i onaj nedelju dana pre u Madridu. Međutim, nadu „crvenima“ srušio je Urugvajac samo sedam minuta kasnije.

Na početku susreta prvu ozbiljnu priliku upravo su imali gosti iz Madrida kada je u 19. minutu šut Raula Garsije iz daljine zaustavio golman domaćih. U 32. minutu Ager je postigao gol nakon centaršuta Džerarda, ali je on poništen zbog ofsajda. Domaćin je ipak na odmor otišao sa prednošću nakon što je u 44. minutu Akvilani iskoristio dobar centaršut Benajuna i sa 12. metara poslao loptu u donji levi ugao golmana De Gea.

U drugom susretu večeri Fulam je na svom stadionu savladao Hamburg preokretom u drugom poluvremenu. Naime, gosti iz Nemačke poveli su u 22. minutu fantastičnim golom Mladena Petrića iz slobodnog udarca. Nakon faula nad Ze Robertom na nekih 30 metara od gola, Petrić preciznim šutem pogodio gornji desni ugao gola golmana Švarcera. U drugom poluvremenu Englezi su krenuli odlučnije da bi Simon Dejvis u 69. minutu iskoristio dodavanje Marfija i postigao izjednačujući pogodak. Fulam se nije zadovoljio samo jednim golom, nastavio je sa napadima, da bi u 76. minutu Zoltan Gera doveo domaće u vodstvo od 2:1 i odveo svoj tim u finale u grad svog protivnika.