Liga Evrope neće i ove sezone biti bez Partizana. Izabranici Vladimira Vermezovića uspeli su da u revanš meču protiv norveškog prvoligaša Tromsa obezbede plasman u Ligu Evrope, pošto su golom Ivana Ivanova u 76. minutu anulirali minus od 2:3 iz prvog meča – 1:0 (0:0).

Partizan – Tromso 1:0 (0:0)

Strelac: Ivanov 75. Stadion: Partizana. Gledalaca: 15.000. Sudija: Serž Žimeni (Belgija). Žuti kartoni: Mitrović (Partizan), Mbođi (Tromso).

Partizan: Stojković, Miljković, Ostojić, Ivanov, Volkov, Kamara, S. Ilić (od 72. Ninković), Tomić, S. Marković (od 78. Smiljanić), L. Marković (od 46. Zabija), Mitrović.

Tromso: Lekstrem, Kristijansen, Bjerk, Kopinen, Sis, Bendiksen (od 78. Norbje), Mbođi, Jensen, Drage, Ondrašek, Prijović (od 59. Andersen).

Utakmica na stadionu u Humskoj počela je u prilično sporom ritmu, a prvi šut uputio je Kamara sa 25 metara, ali je lopta otišla pored gola. U 12. minutu viđena je solidna prilika, kada je Saša Ilić odlično proigrao Lazara Markovića, ali je golman Norvežana Beni Lekstem bio brži. Najbolju šansu za prvi pogodak na meču imao je gostujući tim, Ostojić je uklizao i sprečio šut Tomasa Dragea na gol Stojkovića, koji je u tom delu utakmice odbranio još dva ne tako opasna šuta. Dvadeseti minut doneo je opasnu akciju po gol Tromsa, Mitrović je glavom nakon centaršuta ciljao mrežu, ali je Lekstem skočio na vreme i odbranio dok je tri minuta kasnije morao ponovo da interveniše kada je Kamara sa 20 metara šutirao ka njemu. Prečka je u 27. minutu sprečila potencijalni „evrogol“ Saše Markovića, što je tokom prvog poluvremena bila ubedljivo najopasnija šansa, jer u poslednjih deset minuta nisu viđene prilike ni na jednoj strani.

Ne previše istaknutog Lazara Markovića zamenio je na startu drugog poluvremena Mohamed Zabija. Saša Marković je četiri minuta nakon početka imao priliku za pogodak, ali je najbolju šansu propustio Mitrović kada je sa nekoliko metara, na centaršut Volkova u 54. minutu, poslao zicer glavom pored desne stative. Slobodan udarac Nemanje Tomića doneo je akciju Partizanu, Ivanov je uputio loptu ka mreži, Zabija je zakačio, ali je skrenuo samo do stative. Nisu mogli fudbaleri Partizana u nedogled da promašuju čiste prilike, Tomić je iz kornera „naciljao“ Ivanova koji je poslao loptu u mrežu, ali i srpskog šampiona u Ligu Evrope, delom zahvaljujući i kiksu golmana. Borili su se izabranici Vladimira Vermezovića do poslednjeg minuta, Tromso je imao nekoliko šansi, ali su fudbaleri Partizana otklonili uspešno sve pretnje i obezbedili nastavak takmičenja, zahvaljujući čemu će se kasa kluba iz Humske dopuniti sa 1,3 miliona evra.

Podrška Vukiću

Igrače Partizana na stadionu dočekao je transparent sa natpisom „Sve od sebe dajte, za Grobare igrajte“, a navijači su imali strpljenja do kraja poluvremena kada su se čuli prvi zvižduci sa tribina. Pristalice kluba iz Humske skandirale su ime Zvonimira Vukića koji je udaljen iz tima i nalazi se pod posebnim tretmanom zbog sukoba sa trenerom Vladimirom Vermezovićem.