Ako se zna da je Javor ove sezone većpobedio Crvenu zvezdu na Marakani onda i ne predstavlja iznenađenje nerešen rezultat ova dva kluba u Ivanjici u okviru 14. kola koja Jelen Super lige – 1:1 (1:0). Vicešampion Srbije je 31. avgusta kod kuće izgubio rezultatom 0:2 (posle te utakmice češki trener Zdenjek Zeman je i zvanično otišao i kluba), a juče je u gostima čak dobro prošao pošto je bod osvojen zahvaljujući nekoliko odličnih odbrana golmana Stamenkovića u finišu utakmice.

Javor – Crvena zvezda 1:1 (1:0)

STRELCI: Simić 21. – Kleo 59. Stadion: Kraj Moravice u Ivanjici. Gledalaca: 3.000. Sudija: Majo Vujović. Žuti kartoni: Simić, Račić, Milović(Javor), Petković

Javor: Supić, Vuličević, Đokić, Milović, Ignjatijević, Ajuru (od 90. Dragović), Arsenijević, Cvetković, Mutavdžić, Simić, Račić.

Crvena zvezda: Stamenković, Marković(od 90. Ninkov), Gaj, Petković, Mijailović, Tomović, Blažić(od 79. Some), Lazetić, Milijaš, Kleo, Tričkovski (od 65. Subašić).

Javor je u meč ušao „bez garda“, sa željom da osvoji možda čak i sva tri boda. Otvorena igra donela je Zvezdinim napadačima više prostora za manevrisanje pa je prvu šansu propustio Kleo veću petom minutu kada je sa oko 25 metara šutirao malo iznad prečke. Ofanzivna igra domaćinu se isplatila veću 21. minutu kada je Vuličevićposle prodora po desnom boku sjajno centrirao Simiću, koji je lako nadskočio Markovića i loptu poslao u desni ugao golmana Stamenkovića (1:0). Do kraja prvog poluvremena usledio je mirniji deo igre, a Zvezda gol domaćih praktično nije ni jednom ozbiljnije ugrozila.

Beogradski klub je u drugo poluvreme ušao znantno odlučniji u nameri da anulira minus iz prvog dela igre. Izjednačenje je došlo u 59. minutu kada je posle šuta Tomovića sa 20 metara golman domaćih, Supić, loptu odbio do Klea koji potom nije problema da je sprovede u mrežu (1:1). Međutim, umesto da izjednačujući pogodak bude dodatni podstrek za izabranike Čedomira Janevskog da još silnije jurnu ka golu Javora, oni su tada ponovo počeli da prikazuju igru iz prvog poluvremena. Do kraja su crveno – beli pokušavali uglavnom dugim loptama da stignu do gola domaćih, ali, prave šanse nije bilo, što se ne može reći i za Javor kojem je golman Zvezde Stamenković„oteo“ tri boda.