– Košarkaši Partizana, takoreći, tradicionalno su poraženi na gostoivanju u Zadru, a ovoga puta rezultatom 77:66 (13:10, 26:17, 17:20, 21:19). Bez obzira što se za crno-bele „vruća“ hala sada zove Višnjik, a nekada je bila Jazine, ispostavilo se da Partizan nema dobitnu kombinaciju za gostovanje u Zadru.

Aktuelni osvajači „Jadrana“ su želeli da prekinu neprijatnu tradiciju u Zadru (samo jedna pobeda od osnivanja regionalne lige) i tako naprave uvertiru pred duel 3. kola Evrolige protiv francuskog Orleana. Međutim, od toga nije bilo ništa, a Partizan je pretrpeo i drugi poraz u prve četiri utakmice u sezoni.

Gost je u prvom poluvremenu igrao izuzetno loše, a njegove igrače nije mogao da trgne ni žestok protest trenera Duška Vujoševića posle prekršaja u napadu dosuđenog Aleksandru Mariću. Od svega, dobio je tehničku grešku i navukao gnev publike na sebe. Tako je domaćin otišao na odmor sa ubedljivom prednošću (39:27) koju je stekao tokom druge četvrtine.

Crno-beli su u nastavku zaigrali bolje, ali nedovoljno da bi anulirali veliki „minus“, a zanimljivo je da nijednom na utakmici nisu bili u vođstvu. Nekoliko puta su stizali na pet poena zaostatka, počev od 38. minuta, a na ulasku u poslednji minut, pri rezultatu 69:64, Rok Stipčević je promašio šut za tri poena, loptu je uhvatio Jan Veseli, ali je u padu bacio u ruke Tomislavu Ružiću i tada su razrešene sve dileme. Na kraju je Rok Stipčević pogodio dve trojke za konačnih 77:66.

Najefikasniji je bio upravo Stipčević sa 18 poena, Hrvoje Perić je dodao 15 (uz pet skokova), a Damir Rančić 11. U Partizanu je daleko ispred svih bio Aleksandar Marić, sa 16 poena i čak 12 skokova, Jan Veseli je takođe ubacio 16 poena, a Lorens Roberts 13.

Hemofarm poražen u produžetku

Tim iz Vršca nije uspeo da bude prvi koji će uzeti skalp Ciboni u NLB ligi i posle dramatične završnice i produžetka poražen je na svom parketu sa 94:96 (26:22, 27:26, 15:14, 14:20, 12:14). Iako bez povređenih Milivoja Božovića i Milana Mačvana, a sa rovitim Stefanom Markovićem (igrao samo šest minuta), tim Stevana Karadžića je skoro tokom celog regularnog toka kontrolisao igru i rezultat, ali je ipak poražen od zagrebačkog tima.

Zadar – Partizan 77:66 (13:10, 26:17, 17:20, 21:19)

Hala: Višnjik. Sudije: Pukl, Boltauzer i Lovšin. Gledalaca: 7.000

Zadar: Rančić 11, Perić 15, Stipčević 18, Boisa 8, Batur, Marčinković, Ružić 7, Douns, Morović 2, Car 9, Škifić, Pleisted 7.

Partizan: Roberts 10, Sinovec, MekKejleb 4, Kecman, Milošević 5, Rašić 6, Lučić, Mitrović 7, Marić 16, Veseli 16, Đekić, Vraneš 2.