Košarkaši Partizana mt:s još uvek čekaju na pobedu na gostujućem terenu u okviru tekuće sezone Jadranske lige. Peti klub koji je kao domaćin savladao crno-bele je Zadar i to sasvim zasluženo iako konačan rezultat 91:88 svedoči o neizvesnom susretu. Međutim, neizvesnost je postojala samo u završnisi susreta kada su se razigrali Džejms Gist i Dušan Kecman, ali nisu imali snage da načine potpuni i neočekivani preokret.

Zadar – Partizan mt:s 91:88

(34:22, 21:14, 14:19, 22:33)

Hala: Krešimir Ćosić. Sudije: Boltauzer, Javor, Petek (svi iz Slovenije).

Zadar: Car 27, Vladović 7, Batur 8, Tomas 2, Ramljak, Dundović, Marčinković 6, Olivari, Ivanov 23, Braun 10, Bilan 8, Pelčmen.

Partizan mt:s: Džerels 14, Kecman 11, Klobučar, Jaramaz, Lučić 5, Milosavljević 9, Katić 9, Džavaji 12, Božić, Gist 21, Veseli 7, Đekić.

Da je utakmica trajala samo minut duže, bodovi bi možda otišli za Beograd. Ovako, Kecman nije uspeo da pogodi trojku za produžetak, mada je nakon loše organizovanog pretposlednjeg napada Partizana mt:s bilo jasno da će Zadrani slaviti. Na devet sekundi pre kraja meča i tri poena prednosti za domaće (89:86), crno-beli nisu tražili poziciju van linije 6,75 već su preko Gista stigli na minus jedan. Braun je pogodio oba bacanja četiri sekunde kasnije, a u „Krešimiru Ćosiću“ nije se ponovila slika iz „Dražena Petrovića“. Doduše, sada bi trojka bila dovoljna samo za produžetak, ali i to bi bio uspeh raštimovanih gostiju koji nikako da se prebace u gornji deo tabele regionalnog takmičenja.

Zadar je od početka nametnuo svoj stil igre što je uslovilo da na veliki odmor ode sa čak 19 poena prednosti (55:36). U tom delu meča crno-beli nisu imali rešenja za razigrane Cara (27) i Ivanova (23). Treća četvrtina donela je neznatno smanjenje razlike, ali gotovo ništa bolje u igri gostiju. Ipak, Gist je u poslednjoj deonici ubacio čak 14 poena, dobio je podršku saigrača u napadu i prednost domaćih se lagano topila. Međutim, za (ne)zasluženi preokret nije bilo vremena.

Trener Partizana mt:s Vlade Jovanović nije se pojavio na konferenciji za novinare posle meča i to ne zbog „bega“ od odgovornosti već zbog činjenice da u hali nije bilo portparola domaće ekipe koji bi mu pokazao put ka mestu gde su ga čekali znatiželjni novinari. Zbog toga se Jovanović obratio putem zvaničnog klupskog sajta.

– Ovo je bila treća utakmica u nizu koju smo jako loše otvorili. Pokušali smo kasnije da se konsolidujemo, u trećoj i četvrtoj četvrtini smo daleko bolji bili u napadu, ali smo potrošili veliku energiju kako bismo stigli njihovu prednost. Nismo uspeli da privedemo utakmicu kraju na željeni način – stoji u izjavi trenera crno-belih.

Kamenovan autobus crno-belih

Prema pisanju „Slobodne Dalmacije“ sinoć je napadnut autobus sa košarkašima i stručnim štabom Partizana mt:s. Nepoznati napadači zasuli su kamenicama autobus u kome su se nalazili gosti, oštetili karoseriju i razbili nekoliko stakala na vozilu, kojim se inače služe košarkaši Zadra. Internet portal e-zadar.hr objavio je da je lakše povređen trener gostiju Vlade Jovanović.