Košarkaši Partizana izgubili su na gostujućem terenu od ekipe Milana – 73:59 u okviru 8. kola Evrolige. Svako ko bi konstatovao da je ovo bilo najslabije izdanje srpskog šampiona u ovogodišnjem serijalu najelitnijeg takmičenja na Starom kontinentu, bio bi apsolutno upravu.

Milano – Partizan 73:59 (26:16, 15:18, 16:6, 16:19)

Hala: Forumnet u Milanu. Sudije: Pukl (Slovenija), Gontas (Grčka), Bulto (Španija).

Milano: Buleri 2, Filoj, Hal 2, Sou 2, Mordente 8, Vitali 14, Tomas 14, Roka 6, Katelinas 10, Mičević, Sangare 3, Hokins 12.

Partizan: Tepić 19, Milošević 2, Rašić 3, Tripković 7, Veličković 7, Lazme 6, Aleksić, Vitkovac, Božić, Rakočević 9, Veseli 2, Vraneš 4.

Nekarakteristično loš početak prve deonice crno-belih bio je osnovni uzrok startne serije Milana od 7-0. Očajan procenat pokušaja za dva i tri poena kao i izvanredan šut Houkinsa i Tomasa nakon otvaranja iz bloka obeležili su čitav tok početne četvrtine. Veseli jednostavno nije imao rešenja za odličnu prednju promenu Houkinsa, dok je Tripković nemušto pokušavao da zaustavi Tomasa.Da nije bilo raspoloženog Tepića razlika od 10 poena na kraju prve deonice bila bi sigurno veća – 27:17.

Odličan početak druge četvrtine, dao je nadu navijačima Partizana da je preokret zaista moguć. Znatno agresivnija odbrana kao i nešto koncipiraniji napad, uz dobru rolu Veličkovića u igri jedan na jedan, omogućio je srpskom predstavniku da u par navrata smanji razliku na tri poena. Vidno iznerviran sudijskom odlukom, trener Partizana Duško Vujosević je u 17. minutu dobio tehničku grešku, što je uz slabiji defanzivni skok Vraneša kao i raznovrsniju igru Milaneza u ofanzivi, bio jedan od razloga zbog čega su Italijani na veliki odmor otišli sa sedam poena prednosti – 41:34.

Umesto da pojačaju ritam u trećoj deonici, Božić i saigrači su iz neobjašnjivog razloga naglo pali. Sinoć neprimetni Rašić i skromni Tripković, doprineli su da napad crno-belih bude veoma spor. Akcije su uglavnom završavane ishitrenim šutevima, tako da se prednost italijanskog predstavnika povećavala iz minuta u minut, dostigavši plus 17 na kraju treće deonice 57:40.

Iako se epilog utakmice mogao naslutiti već posle prvih nekoliko minuta poslednje četvrtine, izabranici Duška Vujoševica, pokušali su da do kraja meča razliku svedu na minis pet, jer bi na taj način u slučaju istog broja pobeda i poraza sa ekipom Milana imali bolji skor u međusobnim duelima, što bi možda bilo presudno kada je u pitanju prolaz u narednu fazu takmičenja. Međutim, do kraja utakmice bledo izdanje crno-belih nije poprimilo vedriju boju, tako da su Papa Sou i Vitali sa par atraktivnih poteza naneli tamniju nijansu u košarkaškom mozaiku ekipe Partizana 73:59.