Mančester junajted je iznenadio Milan u prvom meču osmine finala Lige šampiona i na San Siru slavio sa 2:3, dok je Lion na iznenađenje mnogih ostvario važnu pobedu protiv devetostrukog vladara Evrope Real Madrida – 1:0.

Prednost „roso-nerima“ doneo je Ronaldinjo već u trećem minutu. Visoku loptu koju je iz slobodnog udarca Dejvid Bekam poslao u šesnaesterac, prihvatio je maestralni Brazilac i uputio ka golu Van der Sara. Na putanji do mreže našao se i Majkl Kerik, koji je samo još više zbunio „letećeg Holanđanina“ i ulepšao pogodak. Milan je nastavio furiozno da napada, a najbliži pogotku u prvih deset minuta bili su Luka Antonini i ponovo Ronaldinjo. Posle toga Milanezi su, čini se, svesno prepustili inicijativu „crvenim đavolima“, ali im se to na kraju „obilo o glavu“. Slična situacija kao kod prvog gola dogodila se i u 37. minutu, samo na drugoj strani. Daren Flečer je prošao po strani i uputio poluvisoku oštru loptu, koju je iskusni Pol Skols „zahvatio“, ali stajnom nogom. Hitronogi veznjak je napravio potez desnom nogom kao da „hvata“ volej, ali ga je lopta pogodila u levu, koja mu je u tom trenutku omugućavala da ne padne. Ipak, čak i tako, lopta se odbila ka golu i prevarila Didu. U tom trenutku je i postavljen konačni ishod prvog poluvremena – 1:1, ali gledaoci na San siru nisu mogli da budu zadovoljni, s obzirom da im je Ronaldinjo već u trećem minutu povećao „apetite“.

Tim Aleksa Fergusona je u drugom poluvremenu zaigrao mnogo smelije i na najsigurniju kartu ove sezone – Vejna Runija. Igrao se 66. minut kada je rezervista Valensija dobro centrirao sa desne strane. Lopta je preletela Danijela Boneru, prošla pored neodlučnog Dide i završila na glavi popularnog „Šreka“ koji je doneo prednost „crvenim đavolima“. U trenucima dok je Bekam ustupio mesto Klarensu Sedorfu, a navijači Mančestera pevali pesmu svojoj klupskoj legendi, Runi je nastavio da teroriše „roso-nere“. Flečer mu je, ovoga puta sa leve strane, uputio centaršut između Milanovih štopera, a Runi je ponovo glavom savladao indisponiranog Brazilca. Ipak, najlepši trenutak na meču viđen je u 85. minutu, a stvorili su ga Milanovi čarobnjaci Ronaldinjo i Sedorf. Brazilac je na petoparcu provukao loptu pred gol Van der Sara, a Holanđanin je petom sproveo u mrežu. Ispostavilo se da je to i bio konačni ishod prve utakmice osmine finala između Milana i Mančester junajteda – 2:3.

U drugom meču Lion i Real su prvih 15 minuta, koja su po pravilu rezervisana za ispitivanje snaga, produžili i na celo poluvreme. Kristijano Ronaldo je bio izuzetno raspoložen za igru i genijalnim potezima često išao na nerve domaćim navijačima na Žerlanu, ali do gola Huga Lorisa jednostavno nije mogao. Najozbiljniju šansu u prvom periodu igre imali su domaći kada je Cesar Delgado u 41. minutu ozbiljno uzdrmao okvir gola Ikera Kasiljasa. Argentinac je sa 25 metara silovito „tukao“ po golu kapitena „kraljevskog kluba“, ali je lopta završila samo na stativi. U kakvom su ritmu završili prvih 45 minuta, fudbaleri Liona su tako i nastavili meč. Kamerunac Žan Makun je posle samo nekoliko minuta igre sjajno šutirao sa ivice šesnaesterca i prelepim golom konačno doneo prednost domaćinu. Iako su „galaktikosi“ u drugom poluvremenu imali nekoliko izglednih prilika, uglavnom preko Argentinca Gonzalq Iguaina, Lion je ostvario minimalnu prednost koja mu predstavlja solidnu zalihu pred revanš na Santjago Bernabeuu (10. mart). Istog dana odigraće se i meč na Old Trafordu između Mančester junajteda i Milana.