SAD povele protiv Srbije 1Foto:Fonet/Ap

Teniska reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država povela je protiv Srbije sa 1:0 u prvom kolu Dejvis kupa, pošto je Sem Kveri u niškom „Čairu“ posle preokreta pobedio Lasla Đerea sa 3:1 – 6:7 (4:7), 6:2, 7:5, 6:4.

Mladi srpski teniser, 88. na ATP listi, odlično je počeo duel protiv neuporedivo iskusnijeg protivnika, koji je trenutno 12. igrač sveta, i uspeo je da dobije prvi set u taj brejku. U drugom setu Đere je, očigledno, platio danak neiskustvu.

Bilo je vidljivo da je glavom potpuno van terena i Kveri je to veoma lako i brzo iskoristio i izjednačio rezultat. Treći set ponovo je doneo izjednačenu igru i kada je izgledalo da će Đere izboriti još jedan taj brejk, Amerikanac je u 11. gemu iskoristio nekoliko njegovih lošijih servisa i naparvio brejk, koji mu je omogućio da povede.

Tada je mogao da se nasluti konačan ishod, jer Đere nikada u karijeri nije igrao meč u pet setova. Bio je to pritisak koji nije mogao da izdrži i Kveri mu je već na početku četvrtog seta još jednom oduzeo servis, što je bio početak kraja. U drugom meču današnjeg programa Dušan Lajović će u duelu protiv Džona Iznera pokušati da donese prvi poen našem timu.