Muška odbojkaška reprezentacija Srbije napokon je ostvarila pobedu na Svetskom kupu u Japanu, pošto je savladala domaćina u neizvesnom meču sa 3:2 (25:21, 25:22, 18:25, 22:25, 15:12) u četvrtom kolu prestižnog takmičenja.

Izabranici Igora Kolakovića su nakon tri vezana poraza izgubili sve šanse da zauzmu neko od prva tri mesta i plasiraju se direktno na Olimpijske igre u Londonu 2012. godine, ali će im ova pobeda svakako značiti za dalji tok takmičenja, jer ih tek očekuju mečevi sa najboljim reprezentacijama sveta. Srbija sada ima tri boda i nalazi se na osmom mestu tabele ispred Egipta, Kine i Japana, a na Svetskom kupu ove godine takmiči se 12 selekcija.

– Mogu samo da budem zadovoljan pobedom. Sve druge stvari su relativne. Promenili smo naš mentalitet u pobednički, baš kada je trebalo – istakao je kapiten Ivan Miljković, koji je sa 26 poena bio najefikasniji igrač utakmice.

Evropski šampioni su prva dva seta osvojili sigurnom igrom, ali je Japan uz veliku podršku publike uspeo da izjednači na 2:2. Peti set je doneo mnogo uzbuđenja, a srpski reprezentativci su tek pri rezultati 8:7 uspeli da vežu dva poena i mirno privedu meč kraju. Sledeći meč Srbija igra protiv Kube u petak od 07.00 po našem vremenu.