Ni iz trećeg pokušaja u prolećnom delu sezone fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da zabeleže pobedu u gostima beogradskim rivalima. Crveno-beli su sada remizirali i na Banjici, protiv Rada – 0:0, stim što za razliku od prethdona dva gostovanja, ovoga puta apsolutno nemaju za čim da žale, jer su bili bliži porazu,nego pobedi. Ovaj remi nije ugozio Zvezdin plasman pred treći krug – zahvaljujući boljoj gol razlici od Vojvodine Milijaš i ekipa zadržali su teško stečeno drugo mesto, stim što sada za vodećim Partizanom „kasne“ čak jedanaest bodova.

RAD – CRVENA ZVEZDA

STADION: Kralj Petar. GLEDALACA: 3.500. SUDIJA: Dragan Krstić. ŽUTI KARTONI: Vuković, Ranđelović- Ninkov.

RAD: Kahriman, Todorovski, Ranđelović, Delić (od 61. Mitrović), Brnović, Andrić (od 70. A. Petrović), Vuković, Koković, Kaluđerović (od 90. Savić), M. Petrović, Radivojević.

CRVENA ZVEZDA: Stamenković, Ninkov, Tomović, Tutorić, Pejčinović (od 57. Da Silva), Aval Isah, Milijaš, Lazetić(od 63. Some), Parker, Abubakar (od 72. Fereira), Kleo.

Zvezdu kao da je na Banjici iznenadilo to što Rad nije želeo samo da se brani, veći nadigrava. Ta zbunjenost koja je poprilično dugo trajala umalo je koštala crveno-bele. U čak tri navrata u prvih deset minuta neometano je prolazio i šutirao Nemanja Andrić. Golman gostiju Stamenković iskazao se kod prva dva šuta, dok je kod trećeg bek Ninkov morao da interveniše i „skida“ loptu sa gol linije. Ništa konkretno, ni vredno pomena nisu napravili izabranici Čedomira Janevskog u prvom poluvremnu, a mnogo bolje nije bilo ni u nastavku.

Opet je Rad delovao opasnije i pored toga što je Zvezda više držala loptu. Jednostavno završni pas nije postojao u igri crveno-belih, pa je kapiten Milijaš centaršutevima pokušavao da svojim saigračima stvori šansu. Ali nje opet nije bilo. Na drugoj strani, domaćin (Radivojević) je ponovo propustio priliku da zatrese mrežu, i to opet zbog dobre intervencije Stamenkovića.