Kiks Intera na gostovanju u Veroni protiv Kijeva (2:2) nije umeo da iskoristi Milan. „Rosoneri“ su sinoću derbiju Serije A, na svom stadionu, igrali samo 1:1 protiv Juventusa.

Ekipa Milana povela je u 56. minutu, posle akcije dvojice veterana, u kojoj je Filipo Inzagi asistirao Klarensu Sedorfu, a holandski internacionalac je bez problema savladao Đanluiđija Bufona. Vođstvo „rosonera“ trajalo je samo četiri minuta, pošto je u 60. minutu Mauro Kamoranezi dobrim centaršutom sa desne strane pronašao Vinćenca Jakintu, koji je glavom zatresao mrežu. Milan je poslednjih pet minuta igrao sa desetoricm fudbalera, jer je crveni karton zbog oštrog prekršaja nad Del Pjerom zaradio Đuzepe Favali.

Interu sada nedostaje još samo tri boda da i formalno odbrani titulu. Kapiten Srbije Dejan Stankovićje za „neroazure“, na utakmici u Veroni protiv Kijeva, igrao do 75. minuta. Pobedom nad Katanijom igrači Fiorentine obezbedili su svom klubu igranje u Ligi šampiona sledeće sezone. Prvi gol za „ljubičaste“ postigao je reprezentativac Crne Gore Stevan Jovetić, dok je igrač Srbije Zdravko Kuzmanović zamenjen u 70. minutu. Plasmanu u Ligu šampiona približila se i Đenova remijem u Bergamu protiv Atalante. Boško Janković je za Đenovljane odigrao celo drugo poluvreme.

Rezultati 35. kola

Atalanta – Đenova 1:1 (1:0), Kaljari – Roma 2:2 (1:0), Katanija – Fiorentina 0:2 (0:1), Kijevo – Inter 2:2 (1:1), Leće – Napoli 1:1 (1:1), Sijena – Palermo 1:0 (0:0), Torino – Bolonja 1:1 (1:0), Sampdorija – Ređina 5:0 (3:0), Lacio – Udineze 1:3 (0:0), MIlan – Juventus 1:1 (0:0).

Tabela: Inter 78, Milan 71, Juventus 67, Fiorentina 64, Đenova 61, Roma 54…