
Maksimalni iznos sredstava za jedan projekat je 13 miliona, a minimalni 150.000 dinara.
Konkurs za sufinansiranje medijskih projekata raspisan je 12. februara, a rok za prijavu je 15 dana.
Iz budžeta grada Niša prošle godine je za tu namenu bilo dato 89 miliona dinara, što je rekordni iznos od 2015. godine, kada je uvedeno projektno sufinansiranje medijskih sadržaja.
U 2019. godini za sufinansiranje medijskih projekata iz budžeta grada bilo je dato 79 miliona dinara.
Podržite nas članstvom u Klubu čitalaca Danasa
U vreme opšte tabloidizacije, senzacionalizma i komercijalizacije medija, duže od dve decenije istrajavamo na principima profesionalnog i etičkog novinarstva. Bili smo zabranjivani i prozivani, nijedna vlast nije bila blagonaklona prema kritici, ali nas ništa nije sprečilo da vas svakodnevno objektivno informišemo. Zato želimo da se oslonimo na vas.
Članstvom u Klubu čitalaca Danasa za 799 dinara mesečno pomažete nam da ostanemo samostalni i dosledni novinarstvu u kakvo verujemo, a vi na mejl svako veče dobijate PDF sutrašnjeg broja Danas.
Koliko pratim grad Niš uglavnom živi od dobijenih donacija bilo da se radi o medicinskoj ili drugoj opremi. Trebalo bi da se ugleda na grad Pirot u njegovoj blizin,i koji je uspeo da većina proizvodnih pogona preživi a Niš je skoro sve rasturio ili uništio.