Radivoj Dangubić Albanska nacionalna elektroprivreda (KESH) nedavno je saopštila da srpska kompanija Rudnap Group od februara snabdeva ovu zemlju električnom energijom. Vest možda i ne bi privukla preveliku pažnju da tamošnja opozicija nije ukazala na činjenicu da je vlada premijera Salji Beriše ceo posao zaključila bez tendera i uvida javnosti.

Radivoj Dangubić Albanska nacionalna elektroprivreda (KESH) nedavno je saopštila da srpska kompanija Rudnap Group od februara snabdeva ovu zemlju električnom energijom. Vest možda i ne bi privukla preveliku pažnju da tamošnja opozicija nije ukazala na činjenicu da je vlada premijera Salji Beriše ceo posao zaključila bez tendera i uvida javnosti. Nakon toga ugovor je izazvao političku buru u Tirani. Ceh je prošle nedelje platio Andi Beli, generalni direktor KESH.
Rudnap je osnovan 1945. Kao jugoslovenski trgovački gigant imao je razgranate

poslove u mnogim industrijskim sektorima širom sveta, od bivšeg SSSR-a do Kine, Indonezije, Alžira, ali i u evropskim zemljama. Nakon privatizacije 2001. Rudnap se vezuje za ime Vojina Lazarevića. Upućeni kažu da velike zasluge za rezultate ovog preduzeća na regionalnom tržištu električne energije pripadaju njegovom daleko manje poznatom partneru Radivoju Dangubiću.
Ovaj Novosađanin rođen je 1945. Diplomirao je na Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu kao jedan od studenata generacije. Prvo radno mesto bilo mu je u Elektroprivredi Srbije, gde je proveo gotovo četvrt veka. Kloneći se direktorskih fotelja, mada su mu bile dostupne, više je voleo da poziciju i uticaj u tada najvećoj društvenoj firmi gradi iz drugog plana. Tokom devedesetih nije bilo ključnih odluka koje bi bile donete bez Dangubićeve saglasnosti. Do vrha poslovne karijere stigao je 1999, kada je kao pomoćnik generalnog direktora praktično upravljao domaćom elektroprivredom.
Visoki položaj u EPS-u Dangubić napušta posle pada Miloševićevog režima. Svoj talenat i poznavanje prilika na tada gotovo nepostojećem regionalnom tržištu električne energije prenosi u EFT, gde uz Vojina Lazarevića i Vuka Hamovića postaje, narodski rečeno, imućan. Kada su se ova dvojica 2005. razišli zbog političkih nesuglasica, Dangubić prelazi u Rudnap. Tamo je, zajedno sa Lazarevićem i bivšim direktorom Elektroprivrede Republike Srpske, najveći akcionar i suvlasnik.
Radivoj Dangubić poznatiji je u javnosti kao prisac, pripovedač, vrstan aforističar i jedan od najuglednijih kolekcionara slika. Knjige objavljuje pod imenom Ratko Dangubić. Govori engleski, nemački i ruski. Živi u Beogradu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari