Senegal u finalu AKN 1 EPA-EFE/FOOTOGRAFIIA

Sadio Mane i ekipa pobedili Burkinu Faso (3:1) i ostali u trci za titulu šampiona Afrike.

Napadač Liverpula stavio je tačku na polufinalnu pobedu, u 89. minutu jedne od poslednjih utakmica Afričkog kupa nacija u Kamerunu.

Za treći plasman u finale kontinentalnog prvenstva nacionalnih timova potrudili su se još Dialoa, pogotkom u 70. minutu, i Gej, iskorišćenom šansom malo posle toga (76).

Ture je smanjenjem rezultatskog zaostatka u 82. minutu samo na kratko vratio neizvesnost u meč, jer je Mane sprečio dramu.

Seenegalci će za svoj prvi trofej AKN igrati u nedelju, a protivnik će im biti bolji iz sutrašnjeg susreta domaćina turnira i Egipta.