Bajern osvojio Kup Nemačke 1Foto: EPA-EFE/ANNEGRET HILSE

Fudbaleri Bajerna iz Minhena osvojili su večeras Kup Nemačke, pošto su u finalu u Berlinu pobedili Bajer Leverkuzen sa 4:2, čime je spuštena zavesa na sezonu u Nemačkoj.

Bajernu je ovo druga uzastopna dupla kruna i ukupno 20. trofej Kupa u istoriji kluba. Na drugoj strani, Bajer je ostao na jednom trofeju, osvojenom 1993. godine.

Golovima Davida Alabe u 16. minutu iz slobodnog udarca i Serža Gnabrija u 24. minutu, šampion Nemačke je posle prvih 45 minuta stigao do dva gola prednosti.

Na 3:0 povisio je Robert Levandovski u 59. minutu uz pomoć golmana Bajerna i već tada je, nakon 50. gola Poljaka u sezoni, bilo jasno da će Bajern podići trofej namenjen pobedniku Kupa.

Sven Bender je u 63. minutu smanjio na 3:1, ali je Levandovski drugim golom na utakmici, u 89. minutu, potvrdio pobedu Bajerna. Konačan rezultat postavio je Kaj Haverc pogotkom sa penala u 94. minutu.