Fudbaleri londonskog Čelsija osvojili su ovogodišnji FA kup pošto su u subotu pred preko 80.000 gledalaca na novom „Vembliju“ savladali Mančester Junajted sa 1:0.
Jedini pogodak, ujedno i svoj prvi protiv Mančestera, postigao je Didije Drogba u 116. minutu susreta, nakon što je regularnih 90 minuta meča okončano bez pogodaka.

Prvih 90 minuta utakmice nisu doneli prevelika uzbuđenja. Borba se rasplamsala u produžecima kada su Runi na jednoj i Drogba na drugoj strani imali izgledne prilike, ali je gol odluke pao tek četiri minuta pre jedanaesteraca. Drogba je poslao loptu ka Lampardu kojeg je krenuo da pokriva Vidić, Lampard je odigrao dupli pas sa Drogbom koji je praktično već bio umakao Ferdinandu i nije mu bilo teško da prebaci Van der Sara.