Finale Zapadne konferencije počelo je bez iznenađenja. San Antonio je na svom terenu relativno lako savladao Jutu (108:100) u prvom meču finalne serije.
Sparsi su od prvog minuta nametnuli svoj ritam i potrudili se da gledaoci u SBC centru nijednog trenutka ne strepe za pobedu svog tima.

Sparsi su od prvog minuta nametnuli svoj ritam i potrudili se da gledaoci u SBC centru nijednog trenutka ne strepe za pobedu svog tima. Domaći su krajem prvog poluvremena imali maksimalnih 19 poena razlike, a gosti su u nekoliko navrata uspeli da se „spuste“ na minus osam ali više od toga nisu mogli. Pobednike je predvodio Tim Dankan koji je meč završio sa 27 poena, deset skokova i pet asistencija, dok je sa klupe Djinobili ubacio 23 poena. Kod gostiju, „eksplodirao“ je Deron Vilijams koji je sa 34 poena, sedam skokova i devet asistencija bio ubedljivo najbolji pojedinac u svom timu. Druga utakmica je na programu već u utorak, takođe u Teksasu.