Đere propustio tri set lopte, Zverev u osmini finala Rolan Garosa 1Foto: Beta/AP/Thibault Camus

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo danas da se plasira u osminu finala Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je izgubio od Nemca Aleksandera Zvereva sa 2:6, 5:7, 2:6.

Meč Đerea i Zvereva, 55. i šestog tenisera sveta, trajao je nešto više od dva sata.

Zverev je uz dva brejka na početku meča poveo sa velikih 4:0 i bez većih problema je prvi set priveo kraju.

Drugi set je počeo vodjstvom Đerea od 3:0, Zverev je vratio brejk u petom gemu i smanjio na 3:2, ali je srpski teniser već u narednom ponovo oduzeo servis protivniku.

Đere je u devetom gemu servirao za izjednačenje u setovima, imao je 40:0, ali je propustio tri set lopte nakon čega je Zverev potpuno preokrenuo rezultat.

Prvo je smanjio na 5:4, da bi nakon toga vezao još tri gema i dobio taj deo igre sa 7:5.

Srpski teniser ni na početku trećeg seta nije uspeo da prekine seriju Zvereva koji je posle velike borbe poveo sa 2:0 i tako najavio pobedu u ovom meču.

Zverev će se za plasman u četvrtfinale boriti sa Japancem Keijem Nišikorijem kojem je Švajcarac Henri Laksonen predao meč nakon što je izgubio prvi set sa 7:5.