Kolo pre kraja, najbolji vaterpolisti Srbije, Evrope i sveta osigurali su pobednički pehar na turniru u Oklendu i tako nagovestili dobre rezultate na Mondijalu, koji ove subote počinje u Melburnu. Jučerašnjom pobedom nad Rusijom – 14:8 (2:3, 5.2, 6:2, 1:1), plavi su potvrdili prvo mesto, sa kojeg može da ih skloni samo Italija i to, teško zamislivom, pobedom od šest golova razlike u međusobnom duelu, koji je igran rano jutros po našem vremenu.

U sjajnoj atmosferi, koju su napravili naši brojni iseljenici na Novom Zelandu, izabranici selektora Dejana Udovičića odigrali su svoju najbolju partiju od početka priprema za SP u Australiji, ne ostavljajući protivniku čak ni nadu u senzacionalan trijumf. Osim u uvodnoj četvrtini, kada su naši momci hvatali ritam posle standardno napornog treninga u teretani, i poslednjoj deonici, tokom koje je samo održavan pre toga stečen kapital, srpski „delfini“ su diktirali tempo i rezultat. Prelomne su bile druga i treća četvrtina, odnosno čvrsta odbrana i sjajna realizacija plavih tokom tih 16 minuta. Cela ekipa je bila na visokom nivou, ali su se agresivnom igrom pred svojim golom i efektnim rešenjima u napadu istakli poslovično dobri kapiten Vujasinović, standardno efikasni Šapić i na poziciji centra korisni Nikić.
– Najveći deo druge i treće četvrtine odigrali smo onako kako želim – na vrhunskom nivou. Voleo bih uvek da gledam ekipu u takvom izdanju. Jedino da bude manji broj primljenih golova, na čemu ćemo još raditi do početka Svetskog prvenstva. Najvažnije je da smo na pravom putu – s razlogom je hvalio svoje igrače posle poslednje pobede, selektor Udovičić.
I iskusni Dejan Savić je zadovoljan tempom koji podiže formu za Melburn, u kojem sa saigračima brani zlatnu medalju sa prethodnog SP u Montrealu.
– Sve se manje oseća umor u igri, a i aklimatizaciju privodimo kraju. Lakše smo se kretali nego na prethodnim utakmicama, što se reflektovalo na rezultat. Nije jednostavno, u ovoj fazi priprema, tako ubedljivo pobediti jednu Rusiju – komentariše igrač ruskog Kazanja.
Danas naša reprezentacija igra sa Italijanima, jednim od rivala u A grupi SP, sutra ima slobodan dan, a u petak se seli u Australiju.