Košarkaši Klivlenda pobedili su kao gosti Detroit, posle produžetka 101:97 u derbiju večeri u NBA ligi. Igrač utakmice u prvoj pobedi Kavalirsa nad Detroitom posle pet uzastopnih poraza od te ekipe bio je Lebron Džejms, koji je ubacio 41 poen, uz sedam skokova i osam asistencija.

Košarkaši Klivlenda pobedili su kao gosti Detroit, posle produžetka 101:97 u derbiju večeri u NBA ligi. Igrač utakmice u prvoj pobedi Kavalirsa nad Detroitom posle pet uzastopnih poraza od te ekipe bio je Lebron Džejms, koji je ubacio 41 poen, uz sedam skokova i osam asistencija. Aleksandar Pavlović je ponovo imao veliku minutažu u ekipi Klivlenda, a za 38 minuta je imao učinak od 6 poena, pet skokova i četiri asistencije. Guden je doprineo pobedi sa 22 poena, dok je Ilgauskas ubacio 14.
U Detroitu, Ričard Hamilton je postigao 29 poena, Veber 20, a Bilaps 16. Šakil O’Nil je imao 24 poena, devet skokova i čak osam asistencija u pobedi Majamija nad Čikagom 103:70. Atlanta je prekinula niz od šest poraza pobedom nad Vašingtonom 100:97, dok je Filadelfija ostvarila petu uzastopnu pobedu, u duelu sa Sijetlom 92:89. Andre Iguodala je imao tripl-dabl sa 25 poena, 11 skokova i 10 asistencija.
Od favorita za visok plasman i titulu, posle Dalasa, na korak od plej-ofa je i Finiks koji je u noći između srede i četvrtka savladao Šarlot sa 115:105 i trenutno ima 47 pobeda i 14 poraza. Rezultati: Toronto – Memfis 94 : 87, Filadelfija – Sijetl 92 : 89, Atlanta – Vašington 100 : 97
Hjuston – Boston 111 : 80, Majami – Čikago 103:70, Klivlend – Detroit 101:97.