EP: Poraz Srbije od Norveške 1Foto: Rukometni savez Srbije

Rukometaši Srbije poraženi su od Norveške 32:27 u prvom meču druge faze Evropskog prvenstva u Hrvatskoj.

Na taj način i matematički izgubili šanse da se nađu u polufinalu.

„Orlovi“ su meč otvorili dobro i u prvih osam minuta igralo se gol za gol.

Na poluvremenu je bilo nerešeno, ali je u drugom delu pala reprezentacija Srbije.

Pre svega u odrani, dozvolivši Norvežanima da naprave seriju 7:2, a onda i u napadu, pa je već u 40. minutu bilo jasno ko će odneti pobedu.

Tek pred kraj Srbija je zaigrala bolje, ali trijumf svetskih vicešampiona nije doveden u pitanje.

Tokom čitavog meča, Srbija je imala problema sa kontrama protivnika, a i brzi naapdi reprezentacije Norveške nisu pogodovali poprilično usporenoj odbrani Srbije.

U napadu, neprimetan je bio Zelenović, a kad je tako, Srbija teško stiže do pobede.

Za četiri dana „Orlovi“ igraju novi meč na Evropskom prvenstvu, a protivnik će im biti Francuska.