Gde možete da gledate meč Srbija - Holandija na Evrobasketu večeras? 1Foto: Shutterstock/Vitalii Vitleo

Srbija od 21.00 igra protiv Holandije prvi meč na šampionatu, a sve sem maksimalnih pet pobeda u grupnoj fazi bi bila prava senzacija.

Košarkaši Srbije prvi meč igraju protiv potpunog autsajdera Holandije koja nema nijednu veliku zvezdu.

Taj susret se igra u Pragu od 21.00, a prenos možete gledati uživo na kanalu RTS 1, dok snimak možete pratiti od 23.45 na kanalu Sport klub 1.

Doživela je Holandija dva poraza u protekle dve utakmice, u trećoj rundi kvalifikacija za Mundobasket nema nijednu pobedu, a FIBA ju je stavila na poslednje mesto favorita na Evrobasketu.

U skorašnjim porazima od Španije i Gruzije, u holandskoj selekciji se istakao Vorti de Jong, kao i Čarlon Klof, ali je pitanje da li njih dvojica mogu da povuku reprezentaciju do plasmana makar u drugu fazu.

Utakmice gledajte na kanalu Sportklub, na SBB, EON i Total TV platformama.

Holandija u svom sastavu nema nijednog evroligaškog ili NBA košarkaša, te je jasno zašto joj se daju ubedljivo najmanje šansu na predstojećem prvenstvu.

Nepodeljeno je mišljenje da nas od 1. do 18. septembra očekuje nikad izjednačija borba za medalje, a prema poslenjim procenama FIBA selekcija Srbije je najbliža osvajanju zlatnog odličja.

Dakle, u naredne dve nedelje očekuje nas mnogo dobre košarke…

Spisak prenosa na SK

Grupa A (Tbilisi arena, Tbilisi / Gruzija)

3. septembar

13.30: Crna Gora – Belgija

16.15: Bugarska – Turska

19.00: Gruzija – Španja

4. septembar

13.30: Bugarska – Crna Gora

16.15: Španija – Belgija

19.00: Turska – Gruzija

6. septembar

13.30: Belgija – Turska

19.00: Gruzija – Bugarska

7. septembar

16.15: Bugarska – Belgija

Grupa B (Lankses arena, Keln / Nemačka)

3. septembar

20.30: Mađarska – Slovenija

6. septembar

17.15: Mađarska – Litvanija

20.30: Nemačka – Slovenija

7. septembar

14.30: Litvanija – BiH

20.30: Mađarska – Nemačka

Grupa C (Mediolanum forum, Milano / Italija)

2. septembar

14.15: Ukrajina – Velika Britanija

21.00: Italija – Estonija

3. septembar

14.15: Velika Britanija – Hrvatska

17.00: Estonija – Ukrajina

5. septembar

17.00: Velika Britanija – Grčka

21.00: Ukrajina – Italija

6. septembar

14.15: Estonija – Velika Britanija

17.00: Grčka – Ukrajina

8. septembar

21.00: Velika Britanija – Italija

Grupa D (O2 arena, Prag / Češka)

2. septembar

17.30: Poljska – Češka

3. septembar

14.00: Finska – Poljska

21.00: Holandija – Izrael

5. septembar

14.00: Poljska – Izrael

6. septembar

14.00: Holandija – Poljska

17.30: Finska – Češka

8. septembar

14.00: Finska – Holandija

17.30: Češka – Izrael

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.