U nemačkom fudbalskom prvenstvu u subotu je odigrano šest utakmica. Berlinska Herta, čiji dres sa uspehom nosi srpski reprezentativac Marko Pantelić, došla je do pobede nad HSV-om u sudijskoj nadoknadi vremena kada je rezervista Mineiro postigao gol za konačnih 2:1. Tim iz Berlina je na ovom meču propustio priliku da zatrese protivničku mrežu iz jedanaesterca – u devetom minutu je sa „bele tačke“ bio neprecizan upravo Pantelić.

Rezultati: Nirnberg – Bajern 3:0 ( 1:0), Alemanija – Hanover 1:4 (1:3), Arminija – Borusija (M) 0:2 (0:1), Ajntraht – Majnc 0:0 (0:0), Kotbus – Bohum 0:0 (0:0), Herta – HSV 2:1 (0:1), Volfsburg – Bajer Leverkuzen 3:2 (2:1). Juče su igrali: Borusija Dortmund – Štutgart i Verder – Šalke

U 176. prvenstvenom derbiju gradskih rivala Liverpula i Evertona nije bilo pobednika niti postignutih pogodaka. Ipak, Liverpul je i pored ovog remija sačuvao treću poziciju, a na svom stadionu je ostao neporažen i posle 25. uzastopnog meča u Premijer ligi, s obzirom na to da je trijumf kao gost poslednji na „Enfildu“ ostvario Čelsi koji je 2. oktobra 2005. slavio sa 4:1.
Aktuelni prvak Engleske, Čelsi, održao je korak za vodećim Mančester junajtedom savladavši u gostima ekipu Čarltona sa 1:0, a za iznenađenje subotnjeg dela programa pobrinuo se Midlsbro koji je osvojio bod protiv Arsenala, ekipe koja je posle isključenja Senderosa i primljenog pogotka zahvaljujući golu Anrija ipak izvukla remi na gostovanju.
Rezultati: Liverpul – Everton 0:0 (0:0), Aston Vila – Vest Hem 1:0 (1:0), Blekburn – Šefild junajted 2:1 (1:1), Čarlton – Čelsi 0:1 (0:1), Fulam – Njukasl 2:1 (0:0), Mančester Siti – Reding 0:2 (0:0), Votford – Bolton 0:1 (0:0), Vigan – Portsmut 1:0 (0:0), Midlsbro – Arsenal 1:1. Juče:Totenhem – Mančesterjunajted.

Pobedom nad Valensijanom Lans, naših Biševca i Kovačevića, iskoristio je kiks Lila i probio se na drugo mesto na tabeli. U ekipi pobednika konačno je u francuskom šampionatu debitovao Milan Biševac, koji je kao i Nenad Kovačević odigrao svih 90 minuta. Bašin Le Man je doživeo očekivan poraz od Lorijena, dok je Duško Tošić solidno obavio posao u odbrani, ali njegovi saigrači iz napada nisu bili na visini zadatka, pa je Ren odneo bod iz Sošoa. Za iznenađenje se pobrinuo poslednjeplasirani Sedan koji je kao gost savladao Sent Etjen.
Rezultati: Lil – Nant 0:0, Lorien – Le Man 2:1 (0:1), Monako – Okser 2:1 (1:0), Nansi – Tuluz 2:1 (1:0), Nica – Bordo 2:1 (2:1), Sent Etjen – Sedan 1:2 (1:0), Sošo – Ren 0:0, Valensijan – Lans 1:3 (0:2). Juče :Troa – Lion, Olimpik (M) – PSŽ.

U prvim mečevima 21. kola španske Primere, odigranim u subotu, pobede su zabeležili Saragosa, koja je slavila na gostovanju u Barseloni, Valensija i Deportivo koji je na Riazoru savladao Majorku. U gostujućem timu Boško Janković je ušao u igru u 65. minutu, ali nije uspeo da promeni rezultat.
Valensija je prekinula seriju prvenstvenih utakmica bez poraza madridskog Atletika i pobedom nad direktnim konkurentom za mesto koje vodi u Ligu šampiona probila se na treće mesto na tabeli, bar do nedelje i susreta Reala i Levantea.
Rezultati: Espanjol – Saragosa 1:2 (0:0), Deportivo – Majorka 1:0 (1:0), Valensija – Atletiko Madrid 3:1 (1:0). Juče: Atletik Bilbao – Betis, Selta – Gimnastik, Sevilja – Real Sosjedad, Rekreativo – Viljareal, Rasing Santader – Hetafe, Real Madrid – Levante, Osasuna – Barselona.